Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Robert Lewandowski "zatańczył" po niewykorzystanym karnym Holandii. Nagranie hitem internetu
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 12.06.2022 10:08

Twitter.com Krzysztof Pulak / screen nagrania

Polska reprezentacja w piłce nożnej prowadziła już 2:0 w meczu Ligi Narodów z Holandią, jednak w 90. minucie było już 2:2, a rywale wywalczyli rzut karny. Chwilę po tym, jak Memphis Depay nie trafił w bramkę, Robert Lewandowski na trybunach zrobił zaskakującą rzecz. Nagranie szybko stało się hitem.

W środę Polska doznała sromotnej porażki z rąk Belgii (1:6), a już w sobotę na naszych reprezentantów czekał kolejny bardzo trudny rywal - Holandia.

Polacy musieli sobie do tego poradzić bez Roberta Lewandowskiego, strzelca jedynej bramki w poprzednim meczu. Selekcjoner Czesław Michniewicz postanowił oszczędzić siły najlepszego polskiego napastnika, by ten był gotowy na wtorkowy rewanż z Belgami.

Holandia - Polska 2:2

Mecz z Holandią rozpoczął się bardzo dobrze, bowiem już w 18. minucie bramkę dla Polaków strzelił Matty Cash. Było to pierwsze trafienie w biało-czerwonych barwach 24-letniego zawodnika Aston Villi.

Zaraz po przerwie Piotr Zieliński podwyższył prowadzenie Polaków na 2:0, jednak chwilę potem doszło do trzęsienia ziemi. Najpierw w 51. minucie bramkę zdobył Davy Klaassen, a trzy minuty później do remisu doprowadził Denzel Dumfries.

W ostatniej minucie meczu za zagranie ręką w polu karnym Matty'ego Casha, arbiter tego spotkania podyktował rzut karny dla Holandii. Przed idealną szansą, by wyprowadzić Holandię na prowadzenie, stanął Memphis Depay. Piłkarz FC Barcelony trafił jednak w słupek, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

Robert Lewandowski tańczy na meczu Holandia - Polska

Tuż po tym, jak Depay zmarnował karnego, oglądający spotkanie z trybun Robert Lewandowski wykonał mały taniec radości. Nagranie tego momentu pokazał na Twitterze Krzysztof Pulak, dziennikarz "Faktu".

Przechodząc przez rząd kibiców Lewy nie mógł powstrzymać entuzjazmu i poniosły go emocje, które swoje ujście znalazły w małym "tańcu". Nagranie szybko obiegło internet i stało się hitem.