Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Reżyser Jan Holoubek o Tomaszu Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 29.09.2023 20:51

Reżyser Jan Holoubek o Tomaszu Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"

Tomasz Komenda
KAPIF

Sprawa Tomasz Komendy przez wiele lat elektryzowała polską opinię publiczną, a ostatecznie okazało się, że mężczyzna niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat za przestępstwo, którego nie popełnił. Choć po uwolnieniu otrzymał nową szansę od życia i ogromne odszkodowanie, to nie najlepiej odnalazł się w życiu na wolności.

Najnowsze informacje o Tomaszu Komendzie. Nie jest dobrze

Wstrząsającą historię niesłusznie skazanego Tomasza Komendy opowiedział w swoim filmie "25 lat niewinności" Jan Holoubek. Teraz reżyser postanowił zdradzić, co stało się z bohaterem jego filmu po tym, jak odzyskał wolność. Okazuje się, że nie jest dobrze.

Choć bez wątpienia Tomasz Komenda najgorsze ma już za sobą, to jego życie wbrew pozorom nie ułożyło się najlepiej i nawet ogromne pieniądze nie pomogły mu odnaleźć spokoju w życiu.

Robert Biedroń pokazał zdjęcia ze swojego ślubu. Udało mu się w Polsce poślubić partnera?

Reżyser nie ma kontaktu z 46-letnim byłym więźniem

Odkąd Tomasz Komenda wyszedł z więzienia, opinia publiczna uważnie przyglądała się jego poczynaniom. Niesłusznie skazany mężczyzna niedługo po odzyskaniu wolności poznał kobietę, oświadczył się jej, a nawet doczekał się syna. Niestety jego związek z Anną Walter nie przetrwał próby czasu, a 46-letni mężczyzna odmówił płacenia alimentów, tłumacząc, że pieniądze są odszkodowaniem za jego stracone lata, a nie "dochodem".

Jakiś czas później mediami wstrząsnęła informacja o tym, że Tomasz Komenda cierpi na chorobę nowotworową oraz całkowicie odciął się od rodziny i przyjaciół, co potwierdził jego przyjaciel, Grzegorz Głuszak.

Osoby, które kibicowały Tomaszowi Komendzie w życiu na wolności, nie będą zadowolone z najnowszych wieści, które na temat mężczyzny przekazał Jan Holoubek. Reżyser poznał niesłusznie skazanego mężczyznę podczas prac nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Okazuje się, że artysta także nie ma zbyt wiele dobrego do powiedzenia na temat obecnego życia bohatera swojego filmu.

- Tomek Komenda i Remik Korejwo to jedyni prawdziwi bohaterowie moich filmów, których poznałem też w rzeczywistości. Z Remikiem wciąż mam kontakt, jest w moich produkcjach konsultantem w sprawach dotyczących policji. Z Tomkiem kontaktu nie mam - wyznał reżyser w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Tomasz Komenda nie potrafi odnaleźć się na wolności? Reżyser nie ma wątpliwości

Jan Holoubek pozwolił sobie także skomentować to, jak Tomasz Komenda poradził sobie z życiem na wolności. Syn legendarnego aktora Gustawa Holoubka nie ukrywa, że życzył niesprawiedliwie skazanemu mężczyźnie jak najlepiej, ale niestety, niesłusznie skazany mężczyzna podejmuje złe wybory życiowe.

- Myślę, że padło o nim sporo krzywdzących opinii, a ja nie wiem, jak naprawdę jest i co się dzieje w jego życiu. Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału. Liczyłem, że po tylu latach udręki rodzina Tomka Komendy wreszcie znajdzie spokój. Życzę im tego z całego serca - podsumował Jan Holoubek.

Źródło: Gazetu.pl

Tagi: Film