Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

"Ranczo". Cezary Żak ujawnił prawdę o serialu TVP. Bez niego wyglądałby zupełnie inaczej

3 Lipca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Cezary Żak ujawnił po latach, że miał kolosalny wpływ na to, jak zaprezentowano w "Ranczu" postaci wójta oraz księdza. Aktor, który wcielał się w ich role, naciskał na produkcję, by mógł zadecydować o tym, jak będą wyglądali.

Gdyby nie Cezary Żak, być może widzowie nie pokochaliby postaci z "Rancza" w takim stopniu, jak stało się to w czasie emisji serialu.

Cezary Żak wspomina "Ranczo"

Wielu widzów nie zdaje sobie sprawy z tego, że aktorzy nie mają często wpływu na wizerunek granych przez siebie postaci. Muszą dostosować się do konkretnej wizji reżysera, a ich wskazówki często są odrzucane.

Niektórzy z nich potrafią jednak postawić się twórcom i głośno wyrazić swój sprzeciw, walcząc o prawo do własnej interpretacji odgrywanej postaci. Gdyby nie ta determinacja, klasyczni bohaterowie jak Indiana Jones, czy Jack Sparrow, prawdopodobnie nie byliby tacy, jakich znamy ich dzisiaj.

Okazuje się, że podobnie było w przypadku "Rancza" - jednego z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat, zakończonego w 2016 r., w którym w dwie z najważniejszych postaci wcielał się Cezary Żak . W wywiadzie udzielonym "Kanałowi Sportowemu" artysta wyjawił, że uparł się na to, by wójt i ksiądz, których odgrywał na ekranie, zaprezentowani zostali według jego pomysłu.

Wizja Cezarego Żaka

Cezary Żak wyznał, że początkowo miał grać jedynie księdza, ale później producenci obsadzili go również w roli wójta. W tym momencie aktor uznał, że powinien odróżnić od siebie te postaci.

Twórcy naciskali, by obaj bohaterowie wyglądali tak samo, na co nie chciał się zgodzić aktor. Oponował, by mieli odmienną charakteryzację. Ostatecznie postawił na swoim, a postaci różniły się wąsem i brwiami.

- Jakiś szósty zmysł mi podpowiedział: „Nie, walcz o to, żeby oni się różnili i fizycznie i mentalnie, powinni się różnić”. I dobrze, i to zadziałało - cieszył się Cezary Żak.

Jak dodał, zdecydowanie bardziej wolał grać wójta, ponieważ wydawało mu się, że bohater jest niezwykle barwną postacią, dużo ciekawszą od księdza, którego rolę powierzono mu pierwotnie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pomponik.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

Zdumiewające sceny w "Dzień dobry TVN". Doszło do spięcia prowadzących, widzowie byli zdziwieni
Czytaj więcej >

Telewizja

Chwile grozy w programie na żywo. Pogodynka nagle runęła na ziemię, nagranie obiegło sieć
Czytaj więcej >

Telewizja

Nie żyje Łukasz Gajdzis. Aktor m.in. "Na Wspólnej" miał tylko 38 lat
Czytaj więcej >

Telewizja

Oburzające wyznanie Roksany Węgiel. Gwiazda opowiedziała, jak traktowali ją mężczyźni
Czytaj więcej >

Telewizja

"The Voice Kids". Uczestniczka wróciła po latach do programu. Przez udział w nim doświadczyła przemocy
Czytaj więcej >

Telewizja

"Rolnik szuka żony". Kamila Boś ma duży problem. Zaskakujące wyznanie
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]