Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Ranczo". Cezary Żak ujawnił prawdę o serialu TVP. Bez niego wyglądałby zupełnie inaczej
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 03.07.2022 14:08

"Ranczo". Cezary Żak ujawnił prawdę o serialu TVP. Bez niego wyglądałby zupełnie inaczej

Cezary Żak
TRICOLORS/East News

Cezary Żak ujawnił po latach, że miał kolosalny wpływ na to, jak zaprezentowano w "Ranczu" postaci wójta oraz księdza. Aktor, który wcielał się w ich role, naciskał na produkcję, by mógł zadecydować o tym, jak będą wyglądali.

Gdyby nie Cezary Żak, być może widzowie nie pokochaliby postaci z "Rancza" w takim stopniu, jak stało się to w czasie emisji serialu.

Cezary Żak wspomina "Ranczo"

Wielu widzów nie zdaje sobie sprawy z tego, że aktorzy nie mają często wpływu na wizerunek granych przez siebie postaci. Muszą dostosować się do konkretnej wizji reżysera, a ich wskazówki często są odrzucane.

Niektórzy z nich potrafią jednak postawić się twórcom i głośno wyrazić swój sprzeciw, walcząc o prawo do własnej interpretacji odgrywanej postaci. Gdyby nie ta determinacja, klasyczni bohaterowie jak Indiana Jones, czy Jack Sparrow, prawdopodobnie nie byliby tacy, jakich znamy ich dzisiaj.

Okazuje się, że podobnie było w przypadku "Rancza" - jednego z najpopularniejszych polskich seriali ostatnich lat, zakończonego w 2016 r., w którym w dwie z najważniejszych postaci wcielał się Cezary Żak. W wywiadzie udzielonym "Kanałowi Sportowemu" artysta wyjawił, że uparł się na to, by wójt i ksiądz, których odgrywał na ekranie, zaprezentowani zostali według jego pomysłu.

Wizja Cezarego Żaka

Cezary Żak wyznał, że początkowo miał grać jedynie księdza, ale później producenci obsadzili go również w roli wójta. W tym momencie aktor uznał, że powinien odróżnić od siebie te postaci.

Twórcy naciskali, by obaj bohaterowie wyglądali tak samo, na co nie chciał się zgodzić aktor. Oponował, by mieli odmienną charakteryzację. Ostatecznie postawił na swoim, a postaci różniły się wąsem i brwiami.

- Jakiś szósty zmysł mi podpowiedział: „Nie, walcz o to, żeby oni się różnili i fizycznie i mentalnie, powinni się różnić”. I dobrze, i to zadziałało - cieszył się Cezary Żak.

Jak dodał, zdecydowanie bardziej wolał grać wójta, ponieważ wydawało mu się, że bohater jest niezwykle barwną postacią, dużo ciekawszą od księdza, którego rolę powierzono mu pierwotnie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pomponik.pl