Rozrywka.Goniec.pl

Kapif

Radio Maryja nagle skrytykowało Roksanę Węgiel. Zaskakujące słowa

31 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Roksana Węgiel należy do grona celebrytów, którzy zajęli jasne stanowisko w kwestii swojej wiary w Boga. Piosenkarka w wielu wywiadach podkreśla bowiem, że religia jest dla niej niezwykle istotna. Niestety, nawet wśród tych śmiałych deklaracji znalazła się łyżka dziegciu, którą na czynniki pierwsze rozłożono w Radiu Maryja. Jakie słowa Roksany Węgiel nie spodobały się środowisku skupionym wokół Tadeusza Rydzyka?

Roksana Węgiel o aborcji

Roksana Węgiel nie kryje się ze swoją wiarą, a nawet propaguje ją w gronie swoich fanów. Niedawno na TikToku zatańczyła w towarzystwie popularnych na platformie księży , zaś w jednym z  wywiadów podkreślała, że często uczęszcza do kościoła. Nie da się ukryć, że piosenkarka chce odmienić konserwatywne oblicze polskiego Kościoła Katolickiego. 

- Trzeba trochę przełamać ten stereotyp Kościoła, bo każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest po prostu jakimś starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi - gwiazda Eurowizji Junior opowiadała w programie “Obgadane”. 

Chociaż te słowa z pewnością są powodem do uznania w kręgach ludzi wierzących, to pogląd na kwestię aborcji zdecydowanie już do nich nie należy. A przynajmniej tak twierdzi dziennikarz związany z Radiem Maryja, który "pod lupę" wziął poniższą wypowiedź gwiazdy.

- Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać - zadeklarowała Roksana Węgiel goszcząc u Kuby Wojewódzkiego. 

Piotr Żyła

Piotr Żyła miał się czego bać. Przeżywał stresujące chwile, padły niecenzuralne słowa

CZYTAJ DALEJ

Roksana Węgiel podpadła Radiu Maryja

Odważna wypowiedź Roksany Węgiel stała się tematem felietonu, który opublikowano na stronie rozgłośni charyzmatycznego Ojca Dyrektora . Jego autor, Wojciech Grzywacz, postanowił pouczyć młodą katoliczkę i wyraził przypuszczenie, jakoby poruszyła temat aborcji w celu rozgłosu. 

- Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić. W tym miejscu warto też przypomnieć, że Roksana Węgiel mówi, że przełomowe dla jej wiary było uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych wspólnoty suspendowanego obecnie ks. Daniela Galusa - czytamy na łamach portalu Radia Maryja. Czy zdecydowane stanowisko Roksany Węgiel o aborcji przekreśli wszelkie jej zasługi dla szerzenia wiary wśród młodych ludzi? 

Roksana Węgiel poddana krytyce w Radiu Maryja

- Nie raz widziałem, jak jego zwolennicy szczycili się, że piosenkarka jest przykładem na dobre owoce, jakie wyrastają z dzieła ks. Galusa. Jak jednak widać, nie jest tak kolorowo i to powinna być nauczka dla tych środowisk, że rozeznawanie owoców nie jest takie proste - bezlitośnie stwierdzono w felietonie Radia Maryja. 

Roksana Węgiel została przez autora  publikacji przywołana do porządku, ponieważ wypomniał jej, że nie powinna deklarować, że "jest katoliczką, ale…". - To nie my mamy zmieniać i segregować sobie zasady wiary, ale to wiara ma zmieniać nas, nasze myślenie i postępowanie - napisał Wojciech Grzywacz, a na dowód właściwości swych słów powołał się na twórczość byłego papieża, ks. kard. Josepha Ratzingera. 

- Kościół nie jest sklepem samoobsługowym, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba, co uzna za jeszcze pasujące do dzisiejszych czasów i do przyjęcia we własnym życiu. Pismo Święte nie jest supermarketem, z którego można wybrać kilka towarów, które się nam spodobają, a resztę odrzucić, ale jest objawieniem się Boga, przez które wskazuje On nam naszą drogę - zacytowano w Radiu Maryja. Jak sądzicie, czy Roksana Węgiel została potraktowana zbyt surowo?

Źródło: Radio Maryja, O2

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

Była 19:58. Nagle w "Wiadomościach" TVP poinformowano o śmierci

CZYTAJ DALEJ
Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek pochwaliła się efektami zabiegu kosmetycznego. Fani nie mogą oderwać wzroku

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler zrzuciła kilkanaście kilogramów. Sama stworzyła dietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka schudła w błyskawicznym tempie. Zdradziła sekret, jak tego dokonała
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Joanna Szczepkowska "podziękowała" Piotrowi Glińskiemu za życzenia. Ostry komentarz aktorki
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]