Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Przyjaciele potwierdzili tragiczne doniesienia. Zmarł Krzysztof Szwed
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 15:27

Przyjaciele potwierdzili tragiczne doniesienia. Zmarł Krzysztof Szwed

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Facebook/Wydawnictwo Muzyczne Eska

Krzysztof Szwed był cenionym wydawcą i producentem muzycznym, a także managerem Teresy Werner. Nie znane są oficjalne przyczyny śmierci mężczyzny, który odszedł w niedzielę 11 kwietnia 2021 roku.

Nie żyje Krzysztof Szwed

Krzysztof Szwed powołał do życia Wydawnictwo Muzyczne Eska w 1989 roku. Przez lata aktywności zawodowej mężczyzna współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Kazikiem Staszewskim, zespołem Róże Europy i VOX, Irkiem Dudkiem oraz niedawno zmarłym Krzysztofem Krawczykiem.

Informacje o śmierci założyciela wydawnictwa przekazali jego przedstawiciele. Na profilu facebookowym firmy, którą przez lata kierował Krzysztof Szwed, opublikowano kilka ciepłych słów o zmarłym wydawcy.

- Człowiek niesamowicie oddany swojej życiowej pasji, ale jednocześnie będący przy tym serdecznym i przystępnym Przyjacielem. Niech w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie, ukojeniem będzie muzyka, którą Pan Krzysztof przez całe życie tak bardzo kochał - napisali na Facebooku przedstawiciele Wydawnictwa Eska.

Cenionego wydawcę i producenta pożegnali w mediach społecznościowych również przyjaciele i współpracownicy. Wśród komentarzy z kondolencjami pojawił się m.in. wpis gwiazdora disco-polo, Sławomira.

- Cześć tu Sławomir. Krzysztof dzisiaj jest święto Miłosierdzia Bożego. Komunię przyjmę w Twojej intencji. Spotkanie z Tobą to była dla nas piękna i radosna przygoda. Bardzo Ci dziękuję za twoją otwartość, fantazję i profesjonalizm. Do zobaczenia - przekazał Sławomir.

Krzysztof Szwed był także managerem Teresy Werner, która na początku kwietnia opublikowała w sieci swój premierowy teledysk do utworu „Sekret miłości”. Informacje o nagłej śmierci prezesa wydawnictwa wstrząsnęły również członkami fanklubu piosenkarki, którzy przyłączyli się do kondolencji dla bliskich Krzysztofa Szweda.

Dzisiaj informowaliśmy również o śmierci prezesa chełmskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarowania Gospodarki Komunalnej, Marcina Czarneckiego. Wiadomości o zgonie mężczyzny również zostały opublikowane na Facebooku.

O odejściu Marcina Czarneckiego poinformował prezydent miasta Chełm, Jakub Banaszek. Włodarz przyznał, że nagła śmierć 50-letniego prezesa MPGK była dla niego ogromnym zaskoczeniem i również złożył kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: Nie żyje