Rozrywka.Goniec.pl

Facebook/Wydawnictwo Muzyczne Eska

Przyjaciele potwierdzili tragiczne doniesienia. Zmarł Krzysztof Szwed

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Krzysztof Szwed był cenionym wydawcą i producentem muzycznym, a także managerem Teresy Werner. Nie znane są oficjalne przyczyny śmierci mężczyzny, który odszedł w niedzielę 11 kwietnia 2021 roku.

Nie żyje Krzysztof Szwed

Krzysztof Szwed powołał do życia Wydawnictwo Muzyczne Eska w 1989 roku. Przez lata aktywności zawodowej mężczyzna współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Kazikiem Staszewskim, zespołem Róże Europy i VOX, Irkiem Dudkiem oraz niedawno zmarłym Krzysztofem Krawczykiem.

Informacje o śmierci założyciela wydawnictwa przekazali jego przedstawiciele. Na profilu facebookowym firmy, którą przez lata kierował Krzysztof Szwed, opublikowano kilka ciepłych słów o zmarłym wydawcy.

- Człowiek niesamowicie oddany swojej życiowej pasji, ale jednocześnie będący przy tym serdecznym i przystępnym Przyjacielem. Niech w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie, ukojeniem będzie muzyka, którą Pan Krzysztof przez całe życie tak bardzo kochał - napisali na Facebooku przedstawiciele Wydawnictwa Eska.

Cenionego wydawcę i producenta pożegnali w mediach społecznościowych również przyjaciele i współpracownicy. Wśród komentarzy z kondolencjami pojawił się m.in. wpis gwiazdora disco-polo, Sławomira.

- Cześć tu Sławomir. Krzysztof dzisiaj jest święto Miłosierdzia Bożego. Komunię przyjmę w Twojej intencji. Spotkanie z Tobą to była dla nas piękna i radosna przygoda. Bardzo Ci dziękuję za twoją otwartość, fantazję i profesjonalizm. Do zobaczenia - przekazał Sławomir.

Krzysztof Szwed był także managerem Teresy Werner, która na początku kwietnia opublikowała w sieci swój premierowy teledysk do utworu „Sekret miłości”. Informacje o nagłej śmierci prezesa wydawnictwa wstrząsnęły również członkami fanklubu piosenkarki, którzy przyłączyli się do kondolencji dla bliskich Krzysztofa Szweda.

Dzisiaj informowaliśmy również o śmierci prezesa chełmskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarowania Gospodarki Komunalnej, Marcina Czarneckiego. Wiadomości o zgonie mężczyzny również zostały opublikowane na Facebooku.

O odejściu Marcina Czarneckiego poinformował prezydent miasta Chełm, Jakub Banaszek. Włodarz przyznał, że nagła śmierć 50-letniego prezesa MPGK była dla niego ogromnym zaskoczeniem i również złożył kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka został przy grobie do samego końca uroczystości

  • Krzysztof Krawczyk mieszkał w pięknej rezydencji

  • Podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka jego żona przytuliła trumnę

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot czują się niewinni. Inaczej sądzi prokuratura
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niechlubne fakty z życia Kory Jackowskiej. Przez zdradę jej ukochany chciał popełnić rozszerzone samobójstwo
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Grał "Znachora". Jak potoczyło się życie Jerzego Bińczyckiego? Aktor długo szukał szczęścia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kilka lat temu Jacek Borkowski stracił żonę, teraz zdobył się na gorzkie wyznanie. "Siedzę sam"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Celine Dion jest nieuleczalnie chora. Musiała podjąć trudną decyzję, fani są załamani
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Niepokojące sceny na lotnisku, gwiazda disco polo nagle zasłabła. Muzycy ruszyli na pomoc
Czytaj więcej >
Monika Majko

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]