Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Poznajesz tego czadowego szkraba? Dziś znają go wszyscy Polacy
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 24.02.2024 12:56

Poznajesz tego czadowego szkraba? Dziś znają go wszyscy Polacy

Donald Tusk
fot. Instagram @donaldtusk;Poznajesz tego czadowego szkraba?

Poznajesz tego uroczego chłopca, znajdującego się na powyższym zdjęciu? Niegdyś wiódł szczęśliwe beztroskie, dziecięce życie, a teraz jest już dorosły, a do tego może poszczycić się byciem jednym z najbardziej znanych Polaków. Nie boi się publicznych wystąpień i odważnych decyzji, którymi przyciąga do siebie ludzi.

Kim jest chłopiec ze zdjęcia?

Na zdjęciu możemy dostrzec uroczego chłopca, który z zainteresowaniem wpatruje się w dal. Jego dziecięcą buzię zdobią okulary przeciwsłoneczne, a na sobie ma letnie ubrania - spodenki, koszulkę polo idealnie zapiętą pod szyję, a także sandały oraz ciemne długie skarpety. 

Obecnie rzadko można spotkać go w takim stroju. Teraz najczęściej pojawia się w dobrze skrojonych garniturach oraz zwykle białych eleganckich koszulach, które towarzyszą mu podczas pracy.

Córka Tuska pałaszuje pączki droższe niż 2 litry paliwa. Warto?

Poznajesz chłopca znajdującego się na zdjęciu?

Przyszedł na świat 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. W 1980 roku ukończył studia z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, a jego praca magisterska dotyczyła kształtowania się legendy  Józefa Piłsudskiego w przedwojennych czasopismach. 

W maju 2005 roku zadeklarował chęć kandydowania w wyborach prezydenckich z ramienia Platformy Obywatelskiej, a z jego hasła wynikało, że jest “człowiekiem z zasadami”. Wybory jednak przegrał.

13 grudnia 2023 roku prezydent Andrzej Duda powołał go na urząd prezesa Rady Ministrów. Prywatnie od 46 lat jest żony, ma także dwójkę dzieci oraz pięcioro wnucząt.

Donald Tusk
fot. Instagram @donaldtusk;Poznajesz tego czadowego szkraba?

Czy już wiesz, kto znajduje się na zdjęciu?

Zapewne powyższe podpowiedzi dużo Ci pomogły i już wiesz, kto znajduje się na fotografii wykonanej wiele lat temu. Chłopcem znajdującym się na niej, jest Donald Tusk, który obecnie pełni funkcję premiera Polski. Ewidentnie od tego czasu wyrósł, dojrzał, jednak nie ukrywa, że choć jest już w kwiecie wieku, nadal uwielbia spędzać urodziny w Sopocie.

Ponad pół wieku minęło, a ja nadal świętuję urodziny w Sopocie. Tutaj, na słynnym molo, z którego można zejść na jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. To nie przypadek, że "Sopot" w języku starosłowiańskim oznacza "źródło" - napisał pod zdjęciem.

Donald Tusk
fot. KAPIF;Poznajesz tego czadowego szkraba?
Tagi: Donald Tusk