Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Potrafisz zgadnąć, co znajduje się na zdjęciu? Większość ludzi się myli, prawda aż odbiera mowę
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.10.2023 13:44

Potrafisz zgadnąć, co znajduje się na zdjęciu? Większość ludzi się myli, prawda aż odbiera mowę

zagadka
Reddit @DrFetusRN

Często zmysł wzroku potrafi nas zaskakująco zmylić i wmówić nam, że rzecz, którą aktualnie widzimy, jest w rzeczywistości zupełnie czymś innym. Tak było również tym razem. Na zdjęciu, mogłoby się wydawać, że widzimy zęby. Tylko czy na pewno to są właśnie one?

Zaskakujące złudzenia, które fundują nam nasze oczy

Iluzje optyczne, wbrew pozorom, wcale nie są rzadkim zjawiskiem. Okazuje się, że niejednokrotnie nawet w codziennych sytuacjach, możemy zobaczyć coś, co wygląda zupełnie inaczej, niż mogłoby się nam wydawać. W Internecie można znaleźć wiele zdjęć wymagających od nas ogromnego skupienia, które pomoże w prawidłowym odczytaniu obrazu. Dzieje się tak za sprawą skojarzeń, które funkcjonują w naszym mózgu, a one z kolei potrafią wprowadzić nas w niebywałe osłupienie. Złudzenie optyczne, wynikające z błędnego rozpoznania rzeczywistego obrazu, dzielą się na kilka rodzajów, m.in. złudzenia jasności i barwy, wymiarów i odległości, figury dwuznaczne czy stereotypy myślowe.

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Czy na zdjęciu na pewno znajdują się zęby?

W serwisie Reddit zostało zamieszczone zaskakujące zdjęcie, choć pozornie wygląda ono zwyczajnie. Patrząc na nie, większość z nas zapewne powie, że fotograf uwiecznił zęby. I tu pojawia się najważniejsze pytanie - czy na pewno?

Okazuje się, że na zdjęciu znajdują się nie zęby, a… papryka. Co ciekawe, to warzywo i jego kolor do złudzenia przypomina ludzkie uzębienie. Wokół niej widać pokrojone pomidory, co może świadczyć o tym, że autor fotografii przygotowywał sałatkę, bądź inną potrawę, a jej wygląd tak bardzo go zaintrygował, że postanowił się podzielić nim z innymi. 

Papryka, która wygląda jak zęby

Zdjęcie zamieszczone na Reddit niezwykle zaintrygowało użytkowników serwisu. Stwierdzili, że uwieczniona na fotografii papryka wygląda jak “stos zębów, które wypluwasz w koszmarach o utracie zębów”. Przyznali, że pomidory, które również znalazły się na zdjęciu, dopełniają tę iluzję.

Część internautów zastanawiało się nad warzywem, które do złudzenia przypomina usunięte zęby. Okazało się, że jest to biała papryka roczna, która pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki, jednak zyskuje coraz większą popularność także w Polsce, szczególnie w rejonie małopolski. Tam nazywana jest papryką igołomską. W smaku ma być niezwykle delikatna.

Tagi: zagadka