Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Położyli dziecko obok prababci. Między nimi narodziła się bezcenna więź
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 17.10.2021 09:37

Położyli dziecko obok prababci. Między nimi narodziła się bezcenna więź

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
https://www.tiktok.com/@hsparks90

Pewna kobieta opublikowała w mediach społecznościowych wzruszające nagranie, na którym pokazała swoje nowo narodzone dziecko. W materiale wideo widzimy, jak malutka dziewczynka tuli się do swojej prababci. Niezwykła więź, która wytworzyła się między maluchem a seniorką, poruszyła internautów. Film polubiło już ponad 80 tysięcy użytkowników.

Choć statystycznie ludzie żyją coraz dłużej, nie każde dziecko ma okazję, by poznać pradziadków. Córka jednej z użytkowniczek TikToka miała tyle szczęścia. W dodatku okazało się, że między nią a prababcią szybko narodziła się niezwykła więź. Matka dziewczynki postanowiła opublikować poruszające nagranie, na którym przeżywająca jesień życia kobieta czule tuli swoją prawnuczkę.

W udostępnionym na TikToku materiale wideo widzimy dziecko, które znalazło się w ramionach prababci. Nowo narodzona dziewczynka nie płacze ani nie wierci się. Wygląda na bardzo spokojną w ramionach starszej kobiety, która delikatnie głaszcze niemowlę. Nieczęsto można zobaczyć takie spotkanie dwóch pokoleń.

Na jednym z nagrań widać, że kobieta trzymająca dziecko musi już korzystać z aparatury medycznej. Prababcia jednak wygląda na bardzo szczęśliwą z tego, że może spędzić trochę czasu z niemowlęciem. Matka dziewczynki nie ukrywała, że ten widok niezwykle ją poruszył. Podobnie zareagowali internauci – film otrzymał ponad 86 tys. serduszek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seniorzy i dzieci

Specjaliści potwierdzają, że kontakt starszych osób z dziećmi bywa bardzo ważny – szczególnie dla seniorów. Można zauważyć trend polegający na budowaniu specjalnych placówek, w których łączy się dom dziecka z domem spokojnej starości. Takie rozwiązania stają się popularne między innymi w Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie. Eksperci przyznają, że dzięki temu starsi pensjonariusze zaczynają się otwierać.

– Zdarzały nam się takie przypadki, że starsze osoby, które praktycznie przestały mówić, nagle się ożywiały tylko dlatego, że małe dziecko załapało je za rękę lub przytuliło się. To niesamowite! – stwierdziła Lesley Carter z organizacji charytatywnej Age UK.

– Jako społeczeństwo zupełnie nie wykorzystujemy potencjału ludzi, którzy mają mnóstwo czasu, aby czytać dzieciom i odpowiadać na ich pytania, a często oferują także bezwarunkową miłość i akceptację – dodała Carter.

Warto dodać, że obecnie temat osób starszych często jest spychany na margines w dyskusji publicznej. Problem seniorów, którzy często żyją sami, został ukazany po wybuchu pandemii koronawirusa, gdy wiele emerytów było zamkniętych w mieszkaniach – bez kontaktu z bliskimi oraz pomocy. Wówczas pojawiły się akcje wspierania osób starszych. Wolontariusze między innymi robili im zakupy, a ruch społeczny była promowana przez polski rząd.

Nie ulega jednak wątpliwościom, że kwestia starości nie jest atrakcyjnym tematem dla mediów. Brutalnie mówiąc – starość się nie sprzedaje. Natomiast reklamodawcy, którzy starają się pokazać seniorów, często robią to w bardzo nieudany sposób. Starsze osoby przedstawiane są w sposób oderwany od rzeczywistości, co widać przede wszystkim w reklamach leków, co potwierdza, że nadal nie potrafimy rozmawiać o przemijaniu.

@hsparks90 Nothing like Granny's hugs and kisses. #Granny #GreatGrandmother #myheart ♬ you are my sunshine - Christina Perri

@hsparks90 Another sweet visit with Granny 💜💜💜 #GrannyAndAva #myheart ♬ Baby Love - The Supremes

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TikTok; WP

Tagi: dziecko