Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pogrzeb Elżbiety II. Książę Harry zepchnięty na drugi plan. Musiał się podporządkować decyzji rodziny ws. ubioru
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 20.09.2022 07:42

Pogrzeb Elżbiety II. Książę Harry zepchnięty na drugi plan. Musiał się podporządkować decyzji rodziny ws. ubioru

książę harry pogrzeb elżbiety II
EMILIO MORENATTI/AFP/East News

Trwa pogrzeb Elżbiety II. Wśród jej najbliższych nie zabrakło ukochanych wnuków - Williama i Harry'ego. Ten drugi stał się jednak w ostatnim czasie wyklętym członkiem rodziny królewskiej. Nie mógł pokazać się w ważnym dla rodziny królewskiej stroju, a ponadto stał w odosobnieniu od najbliższych.

Harry'ego usadzono w drugim rzędzie wraz z jego żoną, Meghan Markle. Para zrzekła się wszystkich tytułów i nie chciała przynależeć do royalsów, wiedząc, z czym ta decyzja się wiąże.

Pogrzeb Elżbiety II. Książę Harry osamotniony, nie mógł nawet zrobić ważnej dla rodziny rzeczy

Pogrzeb Elżbiety II jest wielkim, ale i smutnym świętem dla rodziny królewskiej. Zebrali się wszyscy jej członkowie, by wspólnie opłakiwać zmarłą królową. Jednocześnie nie wszyscy znajdują się tam na tych samych zasadach.

Szczególnie osamotniony wydaje się być wnuk królowej, książę Harry, u którego boku zasiadała jego małżonka, aktorka Meghan Markle. Był on pozostawiony sam sobie, bez wojskowego munduru, w który prócz niego i księcia Andrzeja, ubrani byli wszyscy pozostali przedstawiciele jego familii. Harry'ego pozbawiono go, mimo jego służby wojskowej, ze względu na odcięcie się od rodziny królewskiej, Andrzej został zaś ukarany za sprawy dotyczące współżycia z nieletnimi.

Podczas pogrzebu usadzono go w drugim rzędzie za "bliższymi" królowej Karolem III, księciem Andrzejem i księżniczką Anną. William zasiadł ze swoją rodziną po drugiej stronie sali.

Zdaje się, że między Williamem i Harrym wciąż trwa cichy, czuć między nimi duże napięcie. Czy specjalnie usadzono ich z dala od siebie? Według doniesień medialnych od dwóch dni trwa między nimi zimna wojna, którą pogrzeb Elżbiety rozognił na nowo.

Harry nie ma zbyt dużego wsparcia w rodzinie. Jedyną osobą, która stara się go zrozumieć i go wesprzeć jest jego własna żona. Oboje znaleźli się w trudnej sytuacji, ale starają się mieć również jak najmniej wspólnego z royalsami.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl