Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Po starym grobie Kotysa nie ma już śladu. "Paździoch" doczekał się nowego nagrobka
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.10.2021 17:49

Po starym grobie Kotysa nie ma już śladu. "Paździoch" doczekał się nowego nagrobka

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TRICOLORS/East News, wikimedia commons: Adrian Grycuk

Ryszard Kotys spoczywa na cmentarzu pod Poznaniem. Aktor znany głównie z roli Mariana Paździocha w "Świecie według Kiepskich" doczekał się nowego nagrobka. Jego wygląd zwraca uwagę ze względu na niecodzienny kształt.

Grób Ryszarda Kotysa znaleźć można w Lusowie. To mała miejscowość, gdzie żyje jedynie 1500 mieszkańców. Aktor spoczął z dala od warszawskich Powązek i innych gwiazd, których mogiły właśnie tam odwiedzają fani.

Aktor wcielający się w Mariana Paździocha zmarł 27 stycznia 2021 roku. Po 256 dniach Ryszard Kotys od śmierci spoczywa już w grobie. Potwierdziło to pierwsze zdjęcie okazałego nagrobka.

Nowy grób Ryszarda Kotysa

Zdjęcie grobu aktora znanego ze "Świata według Kiepskich" trafiło do sieci w poniedziałek 11 października. Zamieścił je Kacper Marcin Michalski z "Niezapomniani. Cmentarne historie".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Na udostępnionym na Facebooku zdjęciu widać, że nowy grób Ryszrada Kotysa jest niecodzienny. Zrezygnowano z pospolitej formy płyty nagrobnej.

Zamiast tego fani Ryszarda Kotysa oraz jego najbliżsi odwiedzają grób z naturalnego kamienia o nieregularnym kształcie. Dodatkowo mogiłę zdobią żywe rośliny zasadzone w ziemi umieszczonej pomiędzy szczelinami kamienia.

Zmarł tuż po swoim serialowym koledze

Ostatni rok nie był łatwy dla fanów "Świata według Kiepskich". Z obsady serialu zniknęło dwóch kluczowych aktorów: Ryszard Kotys oraz Dariusz Gnatowski.

Wcielający się w Mariana Paździocha i Arnolda Boczka aktorzy przegrali walkę z wirusem SARS-CoV-2. O życie 88-letniego Ryszarda Kotysa walczyli lekarze z jednego z poznańskich szpitali.

Aktor pod koniec swojego życia zmagał się również z problemami z poruszaniem się. Doświadczał również demencji.

COVID-19 zabrał również serialowego Boczka

Kilka miesięcy przed odejściem Ryszarda Kotysa w wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski. On również zmagał się z zakażeniem koronawirusem.

Chociaż zarówno Dariusz Gnatowski, jak i Ryszrad Kotys zmarli w czasie pandemii to widzowie "Świata według Kiepskich" nadal mogą oglądać ich postacie w serialu emitowanym na antenie Polsatu.

Dopiero pod koniec października Marian Paździoch oraz Arnold Boczek znikną ze "Świata według Kiepskich". Nagrane wcześniej sceny ze zmarłymi aktorami zwyczajnie się skończą.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, facebook.pl

Tagi: Grób