Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Oto najpiękniejsza kobieta świata. Niebywałe, gdzie pracowała przed wygraną
Laura Młodochowska
Laura Młodochowska 07.07.2024 20:14

Oto najpiękniejsza kobieta świata. Niebywałe, gdzie pracowała przed wygraną

Harashta Haifa Zahra
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Znamy nową zdobywczynię korony Miss Supernational. W 2024 roku tytuł ten przypadł reprezentantce Indonezji, która pokonała niemalże 70 kandydatek i zdobyła pierwszy tytuł dla swojego kraju. Harashta Haifa Zahra ma 21 lat i jak się okazuje, bogate CV. Trudno uwierzyć w to, czym najpiękniejsza kobieta świata zajmowała się przed wygraną.

Finał Miss Supernational 2024. Znamy zwyciężczynie

W sobotę, 6 lipca odbyła się gala finałowa konkursu Miss Supernational 2024. Po raz kolejny Nowy Sącz stał się gospodarzem jednego z najpopularniejszych, międzynarodowych konkursów piękności na świecie. Widzowie zadecydowali, która z reprezentantek 68 państw otrzyma koronę najpiękniejszej. Tytuł zdobyła reprezentantka Indonezji, Harashta Haifa Zahra, a szczegóły na temat jej życia mogą zaskoczyć.

W środku nocy Daniel Martyniuk wydał "oświadczenie". Padły niepokojące słowa o żonie

Kim jest zwyciężczyni Miss Supernational 2024?

Harashta Haifa Zahra w trakcie gali w Nowym Sączu pokonała rywalki m.in. w pokazie mody w strojach kąpielowych, prezentacji w sukniach wieczorowych, a także w odpowiedziach na pytania prowadzących. Na podstawie umiejętności komunikacyjnych i wszystkich wcześniejszych konkurencji jurorzy zadecydowali, że koronę powinna otrzymać właśnie reprezentantka Indonezji, która ma zaledwie 21 lat. Jak się okazuje, mimo młodego wieku to zaledwie część długiej listy jej osiągnięć.  

ZOBACZ: Doczekali się sławy i 11 dzieci, teraz nie mają za co żyć. Druzgocące słowa matki pięcioraczków

Tym zajmuje się najpiękniejsza kobieta świata

Tegoroczna Miss Supernational wychowywała się w Bandung na Zachodniej Jawie w Indonezji. Jej rodzice są pochodzenia sundajskiego, a jej ojciec jest przedsiębiorcą. Mimo, że Harashta Haifa Zahra z pewnością zrobiłaby niemałą karierę w modelingu, nie zaniedbała swojej edukacji. 21-latka studiuje inżynierię środowiska w Narodowym Instytucie Technologii w Bandung.

Harashta Haifa Zahra jest aktywistką i ekolożką. Wśród jej osiągnięć znajduje się m.in. zainicjowanie programu Mother of Nature, skupiającego się na problematyce marnotrawstwa żywności. To nie wszystko – Miss sprawuje także funkcję Ambasadora Indonezji dla Scholars of Sustenance (SOS).