Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Lech Wałęsa zaapelował do żony. Powiedział, co ma zrobić po jego śmierci
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 11.09.2021 12:46

Lech Wałęsa zaapelował do żony. Powiedział, co ma zrobić po jego śmierci

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
East News AFP

Nie jest tajemnicą, że Lech Wałęsa mówi w sposób prosty i bezpośredni, wyrażając swoje poglądy. W takim samym tonie potrafi rozmawiać o śmierci  – nawet o tej własnej. Niedawno były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej powiedział, co jego żona powinna zrobić, gdy on już umrze. Polecił jej „młodszy model”.

W ostatnim czasie Lech Wałęsa miał coraz więcej problemów zdrowotnych. Były prezydent RP od lat zmaga się z różnymi dolegliwościami, które muszą być uważnie monitorowane przez lekarzy. Tylko w tym roku wylądował w szpitalu co najmniej dwa razy.

Nic dziwnego, że w rozmowie z dziennikarzami Lech Wałęsa, choć zachowuje charakterystyczną mu charyzmę, nie ukrywa, że z jego zdrowiem jest coraz gorzej. Niedawno współzałożyciel NSZZ „Solidarność” nawiązał nawet do własnej śmierci. Bez zawahania stwierdził, że gdy umrze, jego żona powinna znaleźć młodszego mężczyznę.

Przysięgała mi miłość do grobowej deski. Tylko do tego momentu będę wymagał, potem to już nie. Czas na odnowę. Na młodszy model – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Problemy zdrowotne Lecha Wałęsy

Udzielając wywiadu na łamach tygodnika „Wprost”, Lech Wałęsa przyznał, że wymaga coraz więcej opieki. Były prezydent RP zauważył, że w ciągu ostatnich lat zaczął odczuwać wady starości. Nie ukrywał również, że powoli może stawać się obciążeniem dla żony Danuty.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Mnie trzeba odprowadzić, zawieźć, przywieźć. Wsadzić do samochodu… Może o czymś jeszcze pomyślę, na razie nie myślałem – stwierdził.

Niedługo współzałożyciel NSZZ „Solidarność” i jego małżonka będą obchodzili 52. rocznicę ślubu. Ich wielkie święto przypada 8 listopada. Były prezydent RP ujawnił jednak, że nie planuje hucznych obchodów z tej okazji. Dodał, że być może jego żona zorganizuje jakiś obiad, ponieważ „on nie jest od takiej roboty”.

– Nic nie planuję. Kończymy tę zabawę, przecież szykujemy się do odlotu – wyjaśnił.

Lech Wałęsa dwukrotnie był już w szpitalu

Warto przypomnieć, że nie tak dawno Lech Wałęsa wylądował w szpitalu w związku z cukrzycą. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla doznał obrażenia nogi. Rana nie chciała się goić i zaczęła się pogłębiać. W pewnym momencie pojawiło się realne zagrożenie amputacji kończyny.

Były prezydent RP musi szczególnie uważać na tzw. stopę cukrzycową. Po wyjściu ze szpitala dodał, że lekarze opanowali sytuację, ale nie jest wiadome, czy w przyszłości nie straci kończyny. Do placówki medycznej trafił też w marcu 2021 roku. W połowie miesiąca przeszedł zabieg kardiochirurgiczny.

Operacja związana była z wszczepionym rozrusznikiem serca, a noblista wydawał się całą sprawą przejęty. Ostatecznie jednak wszystko poszło pomyślnie i Lech Wałęsa mógł opuścić szpital. Jak często sam zaznaczał w wywiadach, mało kto żywi taką niechęć do placówek medycznych, jak on.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wprost