Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Opole 2022. Wiktor Kowalski mieszkał u Tadeusza Rydzyka. Zwycięzca "Debiutów" zdradził, jak tam jest
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 21.06.2022 08:07

Opole 2022. Wiktor Kowalski mieszkał u Tadeusza Rydzyka. Zwycięzca "Debiutów" zdradził, jak tam jest

Opole 2022 Wiktor Kowalski Tadeusz Rydzyk
Instagram: @szansanasukces.2022

Za nami tegoroczny festiwal w Opolu. W prestiżowy konkursie „Debiuty” nagrodę publiczności otrzymał Wiktor Kowalski. Artysta urzekł widzów swoim nieprawdopodobnym operowym głosem i autorskim utworem napisanym specjalnie na tę okazję - „Co dnia”.

Okazuje się, że piosenkarz to absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zdradził, jak wyglądają warunki w akademiku Tadeusza Rydzyka.

Opole 2022. Zdobywca nagrody publiczności studiował u Tadeusza Rydzyka

Wiktor Kowalski w znakomitym stylu wygrał konkurs „Debiuty” Opole 2022. Charakterystyczny brodacz oczarował publikę swoim pięknym głosem i wrażliwością. Zwycięzca Opola jest tatą dwóch córek - Rozalii i Heleny, a poza działalnością muzyczną pracuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest specjalistą ds. pozyskiwania inwestorów i współpracy międzynarodowej. Dość niecodzienny rozstrzał zainteresowań. Co ciekawe, Wiktor Kowalski jest absolwentem słynnej „szkoły Rydzyka”.

Finalista „The Voice of Poland” i zwycięzca ostatniej edycji „Szansy na sukces”, dzięki której mógł uczestniczyć w konkursie w Opolu, w rozmowie z uczelnianym portalem z sentymentem opowiedział o czasach studenckich.

- W moim aktualnym zawodzie WSKSiM pomogła mi w zdobyciu wielu kwalifikacji. Podczas studiów mogłem korzystać z szeregu możliwości, które daje uczelnia, aczkolwiek w obecnie wykonywanej przeze mnie pracy wiedzę uzyskałem również dzięki studiom w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Uniwersytetowi Muzycznemu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także studiom Executive Master of Bussines Administration w Warszawie oraz doświadczeniu w pracy w Zakładach Mięsnych w Gnieździskach, gdzie mogłem „od podszewki” obserwować, jak funkcjonują i rozwijają się małe, duże i średnie przedsiębiorstwa - wspominał Wiktor Kowalski.

Wiktor w Opolu wykonał utwór „Co dnia”. Jest autorem jego muzyki, tekstu i aranżacji na orkiestrę. Wykonanie nie zapewniło Wiktorowi głównej nagrody konkursu, ale za to zachwyciło widzów, którzy głosowali na swoich faworytów. Dzięki ich sympatii Wiktor Kowalski otrzymał Nagrodę publiczności i 20 tysięcy złotych.

Opole 2022. Wiktor Kowalski opowiedział o studiach w „szkole Rydzyka”

Absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podczas nauki w „szkole Rydzyka” angażował się m.in. w Teatr Studencki Dobry Wieczór, Radio SiM, i Samorząd Studencki. W przeciwieństwie do bezdomnych, którzy przekazują Rydzykowi luksusowe auta, uczniowie akademii mają zapewniony dach nad głową w akademiku należącym do uczelni. Artysta opowiedział o warunkach tam panujących.

- Życie w akademiku studenckim wspominam bardzo dobrze. Istnieją w nim bardzo dobre warunki do nauki, wypoczynku i rozwoju - ocenił Wiktor Kowalski.

Spodziewaliście się, że będzie tak zachwalał placówkę należącą do Tadeusza Rydzyka?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl