Rozrywka.Goniec.pl

TRICOLORS/East News

Opole 2022. Dwóch uczestników festiwalu zdyskwalifikowanych. Chodzi o złamanie regulaminu

25 Maja 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu 2022 jeszcze się nie rozpoczął, a już pojawiły się kontrowersje z nim związane. Chodzi o dyskwalifikację dwóch uczestników, którzy mieli brać udział w konkursie Premier oraz Debiutów.

Rada Artystyczna dopatrzyła się złamania regulaminu w przypadku dwóch uczestników, którzy mieli wziąć udział w festiwalowych konkursach. Jeden z nich gorzko odpowiedział na zarzuty.

Opole 2022. Festiwal coraz bliżej

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu 2022 zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 17-22 czerwca, a transmitować będzie ją tradycyjnie TVP .

Jak ustalił Fakt, jednymi z prezenterów podczas show będą Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek , budzący w ostatnim czasie kontrowersje ze względu na plotki dotyczące ich rzekomego romansu . Opole 2022 obfitować będzie również w wiele niezwykłych muzycznych wydarzeń. Jednym z nich ma być recital Justyny Steczkowskiej , zorganizowany z okazji 25-lecia jej obecności na scenie.

Tradycyjnie odbędą się również konkursy Debiutów oraz Premier, które w tym roku wzbudziły niemały skandal. Niedługo po ogłoszeniu listy utworów biorących w nich udział, zdyskwalifikowano dwa z nich.

Opole 2022. Dyskwalifikacja uczestników

Rada Artystyczna Opola 2022 zdecydowała się na dyskwalifikację mającego brać udział w konkursie Premier Janusza Radka oraz grupy Zmieszani, która pojawić się miała w Debiutach. Chodzi o złamanie regulaminu przez uczestników.

Utwory, które są kwalifikowane do konkursu, nie mogą być publikowane przed 2022 r. W obu przypadkach jurorzy zwrócili uwagę na wcześniejsze pojawienie się piosenek w przestrzeni publicznej. "Nie chcę ciebie dzisiaj zapomnieć" Janusza Radka miało zostać wykonane na jednym z koncertów w 2020 r., natomiast "Na wspak" zespołu Zmieszani pojawiło się w sieci w sierpniu ubiegłego roku.

Sprawę skomentował już perkusista Zmieszanych, Romek Gąsiorowski. W pełnym goryczy poście skrytykował Radę Artystyczną i wskazał, że utwór grupy opublikowany w 2021 r. nagrany został w zupełnie innym składzie niż ten, który wystąpić miał podczas Opola 2022.

- Stało się to tydzień po tym jak szacowna komisja wybrała naszą piosenkę spośród setek zgłoszonych kawałków, potwierdziła udział, umówiła na wszystkie możliwe próby i przede wszystkim dmuchnęła silnym wiatrem w nasze żagle. Zachodzi jedynie pytanie o kompetencje wspomnianego jury i odpowiedzialne działanie, ale to chyba nie wymaga komentarza... - czytamy na Facebooku muzyka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odwiedziła jedną z rodzin. Zastała dramat. "Nie godzę się na takie rzeczy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Niezręczna wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Małgorzata Tomaszewska nie mogła w to uwierzyć
Czytaj więcej >

Telewizja

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" przeszedł potężną przemianę. "Facet musi być..."
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Wszedł do domu "Szczeny" i zamarł. Porażające nagranie
Czytaj więcej >

Telewizja

Pażdzioch i Boczek "ożywieni" w specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich". Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Telewizja

Fakty "TVN" zadrwiły z nagrania rzecznika PiS. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]