Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > O 20:05 Polacy chwycą za piloty i przełączą na Polsat. Stacja przygotowała wielki hit
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 08.07.2024 14:50

O 20:05 Polacy chwycą za piloty i przełączą na Polsat. Stacja przygotowała wielki hit

Pilot od telewizora
fot. Unsplash/Glenn Carstens-Peters

Dziś polskie stacje telewizyjne, jak co poniedziałek, przygotowały wyjątkowo interesujący repertuar dla miłośników filmów. Widzowie będą mogli wybierać spośród hollywoodzkich hitów i polskiego kina. Decyzja o tym, co obejrzeć, może być trudna. Co więc warto zobaczyć w poniedziałek 8 lipca?

Dziś w Polsacie. "Szklana pułapka 2"

Rok po dramatycznych wydarzeniach w wieżowcu korporacji Nakatomi, policjant John McClane (Bruce Willis) czeka na lotnisku w Waszyngtonie na przylot swojej żony Holly (Bonnie Bedelia). Planują spędzić święta Bożego Narodzenia u jej rodziców. Tymczasem grupa terrorystów dowodzona przez pułkownika Stuarta (William Sadler), byłego oficera amerykańskich sił specjalnych, przejmuje kontrolę nad lotniskiem, w którego kierunku zmierza samolot z deportowanym generałem Ramonem Esperanzą (Franco Nero), byłym dyktatorem i szefem kartelu narkotykowego.

Stuart chce uwolnić zbrodniarza i żąda od władz dostarczenia zatankowanego Boeinga 747 oraz gwarancji, że będą mogli bezpiecznie odlecieć. Grozi, że jeśli jego warunki nie zostaną spełnione, doprowadzi do katastrofy jednego z wielu samolotów krążących nad miastem. John McClane nie może bezczynnie czekać, zwłaszcza że w jednym z samolotów jest jego żona.

"Szklana pułapka 2"- Polsat, 20:05

Tak wygląda córka Marysi z "Chłopaków do wzięcia". Są jak dwie krople wody

Dziś w TV: "Momentum"

Uwodzicielska Alexis Farraday, była złodziejka kosztowności, zdecydowała się porzucić przestępcze życie. Kiedy jej były partner i ekipa kryminalistów proponują udział w ostatnim, spektakularnym skoku, zgadza się na jednorazową akcję. Celem złodziei są drogocenne diamenty, przechowywane w naszpikowanym nowoczesnymi technologiami banku.

Jeśli napad się powiedzie, zapewnią sobie dostatnie życie... ale podczas akcji sprawy zaczynają się komplikować. Okazuje się, że diamenty miały być przynętą, a jeden z członków ekipy traci zimną krew, co zagraża powodzeniu całego planu i prowadzi do nieplanowanej wymiany ognia. Jeśli Alexis zostanie schwytana przez policję, będzie oskarżona nie tylko o kradzież, ale także o zabójstwo.

Wkrótce zaczyna polować na nią zawodowy morderca, a kobieta musi nie tylko unikać stróżów prawa, ale również odkryć tożsamość swojego wroga i zrozumieć, dlaczego chce ją zabić.

W rolach głównych zobaczymy hollywoodzkie gwiazdy pokroju Morgana Freemana i Olgi Kurylenko.

"Momentum" - TV Puls, 20:00

Dziś w TV: "Laura"

Śląsk. Rodzina Nowaków, mimo licznych konfliktów, jest pełna miłości. Zbyszek (Krzysztof Respondek) jest skłócony z ojcem (Marian Dziędziel), który nie może mu wybaczyć, że nie podtrzymał rodzinnej tradycji i nie został górnikiem.

Największym skarbem Zbyszka jest jego córka Laura. Pewnego dnia dziewczynka mdleje i trafia do szpitala, gdzie lekarze wykrywają u niej poważną wadę serca. Żona Zbyszka, Marlena (Sonia Bohosiewicz), musi zrezygnować z pracy, by być przy dziecku przez cały czas. Choroba wprowadza rodzinę w poważne problemy finansowe, więc Zbyszek decyduje się wrócić do pracy w kopalni.

Wkrótce dochodzi do tragedii - głowa rodziny zostaje uwięziona pod ziemią. Mimo niewielkich szans na przeżycie nie poddaje się i walczy, aby dotrzymać obietnicy złożonej córce. Po niemal tygodniowej akcji ratunkowej górnik zostaje wydobyty na powierzchnię. Historia oparta na faktach - w 2006 roku, po silnym tąpnięciu w KWK Halemba, górnik Zbigniew Nowak spędził ponad 100 godzin uwięziony pod ziemią.

"Laura" - TVN 7, 20:00