Rozrywka.Goniec.pl

TOMASZ RADZIK/East News

Urodziny Radia Maryja. Świerzyński śpiewał i był konferansjerem

5 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Kolejny piknik słuchaczy Radia Maryja za nami. W tym roku niekwestionowana gwiazdą spotkania był znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów i pobożności Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full. Piosenkarz zaśpiewał swoje największe hity i bawił publiczność umiejętnościami konferansjerskimi.

Impreza zorganizowana została z okazji 30-lecia Radia Maryja. Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zgromadziło tłumy, koncert transmitowany był także przez należącą do Tadeusza Rydzyka telewizję Trwam. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej, następnie publiczność wysłuchała koncertów, m.in. zespołu Bayer Full.

Lider Bayer Full gwiazdą 30-lecia Radia Maryja

Sławomir Świerzyński, obok polityków PiS takich jak Mariusz Błaszczak czy Przemysław Czarnek, był jednym z gości honorowych 30-tych urodzin Radia Maryja. Artysta, znany ze swojego przywiązania do religii, przygotował na tę okazję trwający 2 godziny występ pełen pieśni biesiadnych, patriotycznych i religijnych.

Największą furorę zrobiło wykonanie przeboju "Bo wszyscy Polacy", w rytm którego bawiły się zgromadzone na publiczności tłumy. Na nagraniu z wydarzenia zobaczyć możemy pląsających przed sceną emerytów, wyraźnie zachwyconych występem lidera Bayer Full.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poza popisami wokalnymi, wśród których tym razem zabrakło "Majteczek w kropeczki", Świerzyński mógł się popisać także zdolnościami konferansjerskimi. Piosenkarz opowiadał o swojej długoletniej przyjaźni z o. Tadeuszem Rydzykiem oraz telefonie, jaki ten miał do niego wykonać przed zaproszeniem na imprezę. Świerzyński nie krył, że podczas rozmowy odczuwał wielką tremę związaną z tym, jak ważną osobistością jest dla niego Ojciec Dyrektor.

Obok wychwalania przymiotów o. Rydzyka, wokalista nie zapomniał też o zachęcaniu do żarliwego oglądania telewizji Trwam. Podczas całego swojego wystąpienia podkreślał ogromną wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tym doniosłym i ważnym dla niego wydarzeniu.

Sławomir Świerzyński kocha luksus

Jak zapewnił w rozmowie z Onetem Świerzyński, za swój występ nie pobierze on żadnego honorarium. Liczy jedynie na modlitwę "za polskie dzieci, narodzone i nienarodzone". Taka postawa nie dziwi. Piosenkarz od lat słynie z twardych katolickich poglądów i wyraźnie sprzeciwia się aborcji.

Na swoim koncie ma nawet religijny hit „Maria – chcemy cię kochać" oraz skandal związany z nielegalnym rozpowszechnianiem filmu o Janie Pawle II. W zeszłym roku umoralniał zaś Szymona Hołownię, który proponował wydawanie w czasach pandemii komunii na rękę wiernego. Świerzyński określił tę propozycję mianem profanacji.

Z ojcem Tadeuszem Rydzykiem łączy go jeszcze jedno. Tak jak toruński duchowny, również i piosenkarz słynie z zamiłowania do luksusów. W swoim posiadaniu ma własną stadninę koni oraz gospodarstwo rolne, jacht i kolekcję starych bryczek.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] pl

Źródło: se.pl, Onet, wyborcza.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Roksana Węgiel jednoznacznie wypowiedziała się o aborcji. Padły wyjątkowe słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek nie spędzi świąt z Maciejem Kurzajewskim, szczere wyznanie. Podała powód
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Wiśniewski łapie każdą chałturę? Wystąpił wśród wanien i brodzików
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Wpadka w "PnŚ". Izabella Krzan nie wiedziała, że jest na wizji, widzowie wszystko słyszeli
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański ujawnił nowe informacje o śmierci syna. Padły mocne słowa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marcin Hakiel z ukochaną na zmysłowym nagraniu. Pokazał je fotograf ślubny
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]