Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Sayaka Kanda. Aktorka została znaleziona martwa przed hotelem
Monika Majko
Monika Majko 20.12.2021 15:41

Nie żyje Sayaka Kanda. Aktorka została znaleziona martwa przed hotelem

nie żyje świeczka Iberion 3
Iberion materiały własne

Nie żyje Sayaka Kanda, japońska aktorka znana m.in. z  dubbingowania postaci Anny w japońskojęzycznej odsłonie animacji "Kraina lodu". 35-letnia gwiazda została znaleziona martwa przed jednym z hoteli w Sapporo. Ciało aktorki leżało w kałuży krwi.

Doniesienia o nagłej śmierci aktorki potwierdzono na jej oficjalnej stronie internetowej. 35-letnia Sayaka Kanda odeszła 18 grudnia 2021 roku około godziny 21:40, a w sprawie jej nagłej śmierci prowadzone jest dochodzenie.

Wciąż nie możemy uwierzyć w jej śmierć i staramy się poradzić sobie z tą wiadomością. Jesteśmy też w trakcie badania tej sprawy, prosimy więc media, aby wstrzymały się z wywiadami z rodziną aktorki oraz powielaniem niesprawdzonych informacji – przekazano w oświadczeniu Mitsuhisy Kamachiego z agencji reprezentującej aktorkę.

Nie żyje Sayaka Kanda

Ciało japońskiej aktorki zostało znalezione na jednej z zewnętrznych części hotelu, w którym się zatrzymała. Aktorka leżała w kałuży krwi na wysokości 16. piętra budynku. Wszystko wskazuje na to, że 35-latka wypadła z okna swojego pokoju, który znajdował się sześć pięter wyżej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sayaka Kanda została przetransportowana do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon. Sprawą badania okoliczności tragedii zajmuje się obecnie lokalna policja. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak, że 35-letnia gwiazda popełniła samobójstwo.

Jak donosi portal "Variety", opierając się na japońskich mediach, Sayaka Kanda w dniu swojej śmierci miała zagrać w wieczornym spektaklu "My Fair Lady". Rano gwiazda przekazała jednak informację, że źle się czuje i nie weźmie udziału w przedstawieniu.

Sayaka Kanda w chwili śmierci miała 35 lat

Japońska gwiazda pochodziła z artystycznej rodziny. Jej mamą była znana aktorka i piosenkarka, Seiko Matsuda. Na swoim koncie 35-latka miała występy nie tylko w filmach i serialach, ale także w teatrze.

W 1999 roku dołączyła do obsady filmu krótkometrażowego w reżyserii Davida Greenspana, pt. "Ciasto fasolowe". Obraz został doceniony przez krytyków i zdobył Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego filmu krótkometrażowego.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Radio Opole