Rozrywka.Goniec.pl

materiały własne Iberion, Facebook.com/OSP Chodel

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu

26 Marca 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

W niedzielę nad ranem zginął aktor Piotr Wysocki. Ceniony artysta zmarł w pożarze domu w Trzcińcu. Za kilka dni obchodziłby 87. urodziny. Strażacy potwierdzili, że tragiczny pożar pochłonął jedną ofiarę śmiertelną. 

Piotr Wysocki nie żyje, aktor zginął w niedzielę nad ranem

Piotr Wysocki nie żyje. Jak podał portal i.pl ceniony aktor zginął w sposób tragiczny w niedzielę 26 marca nad ranem. Artysta znany z “Czterech pancernych”, czy “Kariery Nikodema Dyzmy” był w swoim domu w Trzcińcu w gminie Chodel.

- Na miejscu w akcji ratunkowo-gaśniczej brało udział ok. 30 strażaków - poinformował portal i.pl. Strażacy biorący udział w akcji gaszenia domu aktora Piotra Wysockiego pokazali zdjęcie pogorzeliska. Widok łamie serce.

Nasz nowy dom

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

CZYTAJ DALEJ

Piotr Wysocki zginął w pożarze domu, ratownicy byli bezradni

Piotr Wysocki zginął w pożarze własnego domu. Początkowo strażacy wiedzieli bardzo mało na temat ofiary. - Niestety w skutek zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. W tej chwili ustalamy, kto to był. Przypuszczamy, że mógł to być 87-letni mieszkaniec tego domu - przekazała cytowana przez portal i.pl asp. szt. Edyta Żur, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Bardzo szybko potwierdziły się najgorsze informacje. W pożarze zginął Piotr Wysocki. Fakt, że w domu, w którym wybuchł w niedzielę rano pożar, od lat mieszkał artysta związany z Teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie potwierdził lokalny portal “Tygodnik Lokalny. Wspólnota Opolska”.

Na zdjęciach udostępnionych przez straż pożarną widać, że ogień strawił większą część domu, gdzie mieszkał tragicznie zmarły aktor. - Dom był drewniany, kiedy na miejsce przyjechała straż pożarna, dym wydobywał się z okien i szczelin dachu. Nie było szans na uratowanie mężczyzny, który był w budynku - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Lublinie, kpt. Jakub Kurczuk.

Piotr Wysocki był cenionym aktorem, ale nie tylko

Kim był zmarły Piotr Wysocki? Polacy kojarzą go głownie z ról w “Czterech pancernych i psie”, ale jego dokonania artystyczne są powalające. Aktor występował w kultowych “Popiołach”, ekranizacji “Lalki”, a także w “Klanie”, czy “Rodzinie Połanieckich” i “Karierze Nikodema Dyzmy”. 

piotr-wysocki-nie-zyje-pozar.jpg
Piotr Wysocki nie żyje, aktor zmarł w pożarze domu w niedzielny poranek. Fot.: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

13 kwietnia zmarły Piotr Wysocki obchodziłby 87. urodziny. Jego tragiczna śmierć to wielka rozpacz świata aktorskiego. Artysta przez 60 lat pracy w teatrach zapisał się na kartach historii aktorskiej i jest wzorem do naśladowania przez młodych adeptów sztuki. 

Tragicznie zmarły w pożarze aktor dwukrotnie stawał na ślubnym kobiercu. Aktor jest ojcem cenionego muzyka Piotra Wysockiego. Co więcej, 86-letni Piotr Wysocki sprawował funkcję radnego Lublina.

Źródło: i.pl, goniec.pl

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć

CZYTAJ DALEJ
Nie żyje Nicholas Lloyd Webber

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Nie żyje"Czterej pancerni i pies"

Podobne artykuły

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się nową sylwetką, a w sieci aż zagrzmiało. Uwagę fanów przykuła jedna rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler zrzuciła kilkanaście kilogramów. Sama stworzyła dietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka schudła w błyskawicznym tempie. Zdradziła sekret, jak tego dokonała
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]