Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Marcio Freire. Legendarny surfer zginął w wieku 47 lat
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 07.01.2023 08:13

Nie żyje Marcio Freire. Legendarny surfer zginął w wieku 47 lat

znicz
Iberion

Nie żyje Marcio Freire uznawany za legendę surfingu. Mężczyzna zmarł podczas treningu w Nazare w Portugalii. Miał 47 lat.

Marcio Freire nie żyje

Jak donoszą portugalskie media, nie żyje znany brazylijski surfer, Marcio Freire. Mężczyzna zmarł podczas treningu w portugalskiej miejscowości Nazare w wieku 47 lat.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie. Służby morskie szybko odnalazły Brazylijczyka i natychmiast przetransportowały na ląd, by udzielić mu pomocy. Niestety reanimacja nie przyniosła efektów i nie udało się go uratować.

Kim był Marcio Freire?

Marcio Freire był uznawany za jedną z legend surfingu. Brazylijczyk był jednym z bohaterów dokumentu z 2016 roku pod tytułem "Mad Dogs", który przedstawiał surfowanie na gigantyczny falach zwanych Jaws.

– Dziś straciliśmy wspaniałego człowieka, dobrego przyjaciela i legendarnego surfera, Marcio Freire. Był dobrym duchem, zawsze z uśmiechem na twarzy… Spoczywaj w pokoju przyjacielu – napisał fotograf Fred Pompermayer, który był towarzyszem Marcio Freire podczas jego wyczynów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Nie żyje