Rozrywka.Goniec.pl

Nie żyje Gilbert Gottfried. Legendarny komik i aktor miał 67 lat

13 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

W wieku 67 lat odszedł Gilbert Gottfried, legendarny amerykański komik, który na swoim koncie miał też wiele ról filmowych i serialowych. Z racji charakterystycznego głosu zajmował się również dubbingiem. Przyczyną śmierci była dystrofia miotoniczna typu 2, na którą cierpiał od dłuższego czasu.

Informacje o śmierci komika i aktora potwierdziła rodzina, która w internecie zamieściła poruszający wpis:

Rodzina żegna Gilberta Gottfrieda

- Ze złamanym sercem informujemy o odejściu po długiej chorobie ukochanego Gilberta Gottfrieda. Oprócz bycia najbardziej kultowym głosem komedii Gilbert był również wspaniałym mężem, bratem, przyjacielem i ojcem dwójki małych dzieci. Chociaż dzisiejszy dzień jest smutny dla nas wszystkich, śmiejcie się jak najgłośniej na cześć Gilberta - napisano na Twitterze.

Aktora pożegnało też wiele gwiazd, które znały go na stopie towarzyskiej lub niejednokrotnie miały okazję z nim współpracować, zarówno w filmach i serialach, jak i na komediowych scenach.

Marlee Matlin, laureatka Oscara za film „Dzieci gorszego Boga”, która wystąpiła też w tegorocznym oscarowym hicie „CODA”, pożegnała zmarłego wzruszającym wpisem:

- Jest mi niezwykle przykro z powodu śmierci Gilberta Gottfrieda. Człowieka zabawnego, politycznie niepoprawnego, ale o wielkim sercu. Spotkaliśmy się wielokrotnie. Pamiętam, jak zrobił mi żart w samolocie, zamieniając się miejscami z moim tłumaczem Jackiem Jasonem (byli praktycznie jak bliźniaki). Wysyłam wiele miłości Darze i jego dzieciom - napisała.

Kim był Gilbert Gottfried?

Komik swoją karierę w telewizji rozpoczął w 1980 roku, gdy zadebiutował w programie rozrywkowym „Saturday Night Live”. Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1984 roku, a już trzy lata później wystąpił u boku Eddiego Murphy’ego w filmie „Gliniarz z Beverly Hills II”.

Przez kolejne lata można było oglądać go w takich filmach, jak "I kto to mówi 2", serii "Kochany urwis", "Milion sposobów, jak zginąć na Zachodzie" czy dwóch częściach "Rekinado".

Na małym ekranie widzowie mogą go kojarzyć z ról w serialach "Hannah Montana", "Wspaniała pani Maise" czy "Rockefeller Plaza 30".

Najsłynniejszym dubbingowanym przez Gottfrieda bohaterem była papuga Jago, pomocnik złego czarownika Dżafara, z disneyowskiego "Aladyna".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Żegnają go wielkie gwiazdy

  • Antek Królikowski trafił do szpitala. Aktor nie wytrzymał presji i ostatnich problemów?

  • "Totalne remonty Szelągowskiej" wyremontują mieszkanie Marcina "Borkosia" Borkowskiego

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Kolejna zmiana w "Twoja twarz brzmi znajomo". W jury zasiądzie znana aktorka
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Dominika Gwit pochwaliła się w sieci nowym projektem. Zaskoczyła wszystkich fanów
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Szczęśliwa Katarzyna Cichopek zadała szyku na włoskich uliczkach. Fani są zachwyceni jej stylizacją
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak są traktowani na planie "PnŚ". Praca marzeń?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Cezary Kucharski otwarcie zaatakował Annę Lewandowską. "Ma drugie oblicze"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ida Nowakowska zabrała głos ws. reportażu o Janie Pawle II. Powiedziała, co sądzi o papieżu
Czytaj więcej >
Bartłomiej Cieślak

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]