Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje Bronisław Surmiak, aktor znany z „Graczyków” czy „Zmienników”
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.05.2023 16:31

Nie żyje Bronisław Surmiak, aktor znany z „Graczyków” czy „Zmienników”

znicze
Pixabay

Nie żyje Bronisław Surmiak, popularny aktor teatralny i telewizyjny. Widzowie mogą kojarzyć go przede wszystkim z takich produkcji jak „Zmiennicy”, „Lokatorzy” czy „Graczykowie”. Informację o śmierci artysty potwierdził Teatr Kwadrat. Surmiak w sierpniu skończyłby 90 lat. 

Nie żyje Bronisław Surmiak

Nie żyje Bronisław Surmiak. Aktor zmarł w wieku 89 lat. Występował na deskach polskich teatrów, czy w wielu serialach telewizyjnych. Odszedł w poniedziałek, 22 maja 2023 roku. Informację o śmierci artysty potwierdził na swoim profilu w mediach społecznościowych między innymi Teatr Kwadrat.

 Surmiak znany był przede wszystkim z wielu ról serialowych. Grał między innymi w „Zmiennikach” czy „Lokatorach”. W sierpniu tego roku skończyłby 90 lat.

Elżbieta Romanowska mierzy się z falą hejtu. Zwróciła się do internautów

Kim był Bronisław Surmiak?

Bronisław Surmiak urodził się 16 sierpnia 1933 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Zadebiutował 1 października 1958 roku. Grał na deskach wielu teatrów, między innymi Teatru Ateneum w Warszawie, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Słowackiego czy Teatru Kwadrat. To właśnie ten ostatni na swoim Facebooku potwierdził smutną wiadomość o odejściu aktora. 

Bronisław Surmiak znany był z wielu ról telewizyjnych i teatralnych

Bronisław Surmiak grał również w wielu produkcjach telewizyjnych, głównie serialowych. Telewidzowie mogą kojarzyć jego postać między innymi z takich seriali jak „Dyrektorzy”, „Polskie drogi”, „Zmiennicy”, „Lokatorzy” czy „Graczykowie”. Ponadto aktor grał w takich spektaklach telewizyjnych jak: „Będą was grzebać w zapachu jabłek”, „Ostatnia noc lata”, „Bóg jest i na śmieciach” czy „W Nieparyżu i gdzie indziej”„Lalek”.

Bronisław Surmiak odszedł w wieku 89 lat.