Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktor Dawid Konefał. Miał zaledwie 32 lata
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 01.06.2023 15:47

Nie żyje aktor Dawid Konefał. Miał zaledwie 32 lata

świece
pixabay

Nie żyje Dawid Konefał, aktor Teatru Bezpańskiego w Rudzie Śląskiej. Artysta odszedł w wieku zaledwie 32 lat, a o jego śmierci poinformowała matka Bożena. 1 czerwca odbył się pogrzeb aktora.

Dawid Konefał nie żyje

Nie żyje młody polski aktor Dawid Konefał. Mężczyzna w latach 2012-2018 pracował w Teatrze Bezpańskim w Rudzie Śląskiej, a następnie współpracował z Impro Silesia — Śląskim Centrum Improwizacji w Katowicach.

O śmierci aktora jako pierwsza poinformowała jego matka. Pani Bożena 26 maja 2023 roku zamieściła w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym zacytowała utwór Grubsona - “Na szczycie”. 

- Zmarł Dawid Konefał. Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem - napisał z kolei zespół teatru, w którym mężczyzna rozpoczynał przygodę z aktorstwem.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Koledzy z teatru wspominają Dawida Konefała

Przyjaciele z teatru podzielili się wspomnieniami na temat Dawida Konefała. Zapamiętają go jako osobę niezwykle inteligentną i życzliwą o wyjątkowym poczuciu humoru.

- Był człowiekiem o nieprzeciętnym poczuciu humoru, które uwielbialiśmy. Zawsze gotowy na wszystko, zawsze wystający poza schematy, niezwykle inteligentny, zdolny i po ludzku życzliwy. Człowiek, na którego zawsze można było liczyć - czytamy. - Dawid, byłeś wspaniałym towarzyszem teatralnej broni. Nigdy ci tego nie zapomnimy. Wielką przyjemnością i zaszczytem było patrzeć jak przekraczasz ludzkie wyobrażenia. Żegnaj, przyjacielu - zakończyli wpis koledzy aktora z teatru.

Pogrzeb Dawida Konefała

Pogrzeb Dawida Konefała odbył się w kościele św. Józefa w Rudzie Śląskiej 1 czerwca 2023 r. o godz. 8:45. Mężczyzna spoczął na cmentarzu parafialnym przy ul. Wiśniowej w Świętochłowicach-Zgodzie. 

Przyczyna śmierci aktora nie została podana do wiadomości publicznej. Rodzinie i przyjaciołom Dawida Konefała składamy najszczersze wyrazy współczucia.