Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Netflix pokazał zwiastun filmu "Znachor". Wiadomo, kto zagra tytułową rolę
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 30.08.2023 14:59

Netflix pokazał zwiastun filmu "Znachor". Wiadomo, kto zagra tytułową rolę

Jerzy Binczycki
kadr filmu "Znachor", 1981 r, reż. Jerzy Hoffman

Netflix zrealizował nową adaptację powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. “Znachor”. To nie lada gratka dla fanów dwóch pierwszych wersji tego filmu. Niedawno miał premierę zwiastun najnowszej produkcji, który zdecydowanie zachęci widzów do obejrzenia nowej wersji kultowego i lubianego filmu. Wiadomo też, kto wcieli się w postać tytułowego bohatera. Co ciekawe, zobaczymy tam gwiazdę, która grała w drugiej wersji “Znachora” z 1981 roku w reżyserii Jerzego Hofmana.

O czym jest "Znachor"?

Autorem książki pt. “Znachor” jest Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Dzieło, które stworzył, okazało się wręcz strzałem w dziesiątkę i doczekało się aż trzech adaptacji. Dwie pierwsze są chętnie oglądane przez widzów, a trzecia już za niecały miesiąc będzie miała swoją premierę.

“Znachor” jest historią lekarza Rafała Wilczura, który doznał amnezji, mimo to wciąż był gotowy i chętny do pomocy innym ludziom i robił to bezinteresownie. Ma ona swój happy end, który zapewne wzruszył wielu widzów niemal do łez, gdy padają znane słowa na sali sądowej. 

Zazwyczaj to druga adaptacja “Znachora” z 1981 roku, którą wyreżyserował Jerzy Hoffman, jest najczęściej oglądana, jak i emitowana w telewizji. Dzięki niezwykłemu kunsztowi aktorskiemu Jerzego Bińczyckiego, udało mu się stworzyć niezwykłą postać. Dlatego też pojawił się strach, czy trzecia wersja tej kultowej produkcji będzie w stanie jej dorównać. Wielu fanów drugiej adaptacji “Znachora” miało obawy, czy uda się artystom oddać odpowiedni klimat tamtych czasów i czy postacie będą równie przekonujące, co ich pierwowzory. 

Tragedia w Opolu: nie żyje 4-latka i jej 3-letni braciszek. Prokuratura zna już przyczyny dramatu

Kto wcieli się w tytułową postać "Znachora" w jego najnowszej wersji?

Właśnie pojawił się zwiastun nowej wersji “Znachora”, w której możemy zobaczyć aktorską obsadę, która pracowała na planie. Przy okazji możemy dowiedzieć się, kto wcielił się w rolę tytułowego bohatera i jak wizualnie będzie wyglądać jego postać. Okazało się, że znachorem będzie Leszek Lichota.

- Wcielenie się w tak kultową postać, która zmaga się z wielkim bagażem doświadczeń, ogromną traumą i odnajdywaniem swojej tożsamości na nowo było dla mnie ogromnym wyzwaniem aktorskim. Historia profesora Wilczura pokazuje od pokoleń, że dzięki niezłomności ludzkiego serca, pokorze i chęci do poszukiwania prawdy, losy zawsze mogą się odwrócić - powiedział Leszek Lichota, który musiał zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest rola w tak lubianym filmie.

Premiera trzeciej adaptacji powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. “Znachor” na platformie Netflix będzie miała miejsce już niebawem, ponieważ planowana jest na 27 września. Widzowie zdecydowanie nie mogą się doczekać. Tak samo jak aktorzy wcielający się w znane już postacie, ponieważ zapewne są bardzo ciekawi, z jakim odbiorem spotka się ich gra.

Wiadomo, kto zagra główne postacie w nowym "Znachorze"

Oprócz Leszka Lichoty, który musiał zmierzyć się z tak ogromną presją i odpowiedzialnością, jaką jest rola tytułowego znachora, będziemy mogli zobaczyć wiele znanych artystów, którzy dali z siebie wszystko, by zadowolić widzów swoją grą. W filmie, którego reżyserem jest Michał Gazda, będziemy mogli zobaczyć: Marię Kowalską, która wcieli się w postać Marysi Wilczur, Ignacy Liss zagra hrabiego Czyńskiego, Anna Szymańczyk w filmie będzie Zośką. Nie zabraknie także innych znanych nazwisk, tj.: Izabela Kuna, Adam Nawojczyk czy Jarosław Gruda. Co ciekawe, w nowej wersji “Znachora” widzowie będą mieli okazję zobaczyć jedną z gwiazd, która grała w filmie z 1981 roku. Będzie to Artur Barciś, który w poprzedniej adaptacji wcielał się w Wasylka.

Tagi: Netflix