Rozrywka.Goniec.pl

Kapif / ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Neo-Nówka boleśnie zadrwiła z reprezentacji Polski. Robert Lewandowski może się wściec

29 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Neo-Nówka słynie z zabawnych skeczów o bieżącym świecie polityki, jednak tym razem gwiazdom polskiej sceny politycznej się upiekło. Komedianci pozostali jednak w gronie gwiazd i tym razem pod lupę wzięli piłkarzy reprezentacji Polski. Pokusili się o złośliwy, acz bardzo dobitny komentarz do wygranej Roberta Lewandowskiego i spółki w meczu z Albanią. Komentarz Neo-Nówki doskonale obrazuje najgorsze demony polskiego futbolu. 

Kabaret Neo-Nówka wrócił na szczyt

Kabaret Neo-Nówka założyli Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki. W różnym składzie bawią publikę już od ponad dwóch dekad. Czasy prosperity na grupę przypadły dopiero niedawno, kiedy ukazał się re-make ich skeczu pt. "Wigilia". Trzyosobowy wrocławski team na festiwalu kabaretów w Koszalinie odegrał sceny, które potem wyświetlono niemal milion razy w sieci. 

Kabareciarze odnieśli się do bieżącej polityki, mocno uderzając w przywary rządzących i opozycji. Chociaż Neo-Nówka odniosła niewątpliwy sukces i wdarła się do pierwszej ligi satyrycznych formacji w Polsce, zaszufladkowano ją jako specjalizującą się w tematyce żartów politycznych. Komentarze dotyczącym ostatnich sportowych poczynań reprezentantów Polski w piłce nożnej zadali kres tym generalizującym opiniom. 

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

CZYTAJ DALEJ

Neo-Nówka zakpiła z polskich piłkarzy

Członkowie Neo-Nówki pokazali, że nie tylko politycy muszą mieć się na baczności, ponieważ pod ich czujną obserwacją są także inne gwiazdy. Tymi niewątpliwie są Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i inni członkowie polskiej kadry, jednak tym razem zamiast chwały i poklasku spadła na nich druzgocąca fala umiarkowanie zawoalowanej krytyki. 

Neo-Nówka opublikowała bowiem post, w którym odniosła się do poniedziałkowego starcia podopiecznych Fernando Santosa z 66. drużyną rankingi FIFA, Albanią. 

- Pokonaliśmy 1:0 wielką i od lat niepokonaną przez nas Anglię. To był wyrównany mecz walki i starcie dwóch gigantów, z którego zasłużenie wyszliśmy zwycięsko. Jeszcze raz gratulacje. Przepraszamy, miało być Albanię, reszta pozostaje bez zmian - wyśmiał kabaret Neo-Nówka na Twitterze. 

Neo-Nówka nie byóła pierwsza. Oni też zakpili z kadry

Żart Neo-Nówki nie był pierwszym, jaki pojawił się na oficjalnym i popularnym profilu. Kilka dni temu podobnego dopuścił się jeden ze sponsorów reprezentacji Polski. Po blamażu rodaków w meczu z Czechami opublikował ironiczny żart, który lotem błyskawicy objął cały polski Internet. Nie ma wątpliwości, że przedstawicielom tej firmy niczym kabareciarzom z Neo-Nówki nie brakuje poczucia humoru. Szczegóły opisaliśmy tutaj. 

 

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

CZYTAJ DALEJ
Beata Tyszkiewicz

Na jaw wyszła niepokojąca prawda o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. "Odcięła się od świata"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler zrzuciła kilkanaście kilogramów. Sama stworzyła dietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka schudła w błyskawicznym tempie. Zdradziła sekret, jak tego dokonała
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Joanna Szczepkowska "podziękowała" Piotrowi Glińskiemu za życzenia. Ostry komentarz aktorki
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Brat Anny Głogowskiej nie żyje. Zaledwie miesiąc temu wziął ślub
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jerzy Kryszak oczarował publikę, która wstała z miejsc. Wyborcom PiS nie było do śmiechu
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]