Rozrywka.Goniec.pl

kadr z programu "Historia wielkiej wagi", prod. Megalomedia, wyd. 2018, Player

Nazywano ją "najcięższą kobietą świata". Dziś jest nie do poznania, niesamowita metamorfoza

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Pauline Potter była okrzyknięta "najcięższą kobietą świata". Jej historia dowodzi jednak, że dzięki determinacji można pokonać nawet, nomen omen, najcięższe wyzwania. Po wielu latach nieudanych prób Amerykanka postawiła wszystko na jedną kartę. Udało się schudnąć, a dzięki spektakularnej metamorfozie jest teraz podziwiana przez ludzi z całego świata. Jak tego dokonała?

Pauline Potter znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa

Pauline Potter w 2011 roku była w apogeum otyłości, która nazywana jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Kobieta ważyła niemal 300 kilogramów, a ten niechlubny wyczyn został zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa. Pauline Potter nie była jednak dumna ze swojego dokonania, które nazywała swoim największym przekleństwem. 

Pewnego dnia uświadomiła sobie, że jeśli nie zmieni niezdrowych i wyniszczających jej organizm nawyków, czeka ją tylko kilka lat życia. Powiedziała dość i otworzyła przed sobą nowe możliwości. Okazuje się, że trudno było z dnia na dzień przejść od słów do czynów.

Lidl

Lidl rozbił bank, takich okazji dawno nie było. Polacy będą walić drzwiami i oknami

CZYTAJ DALEJ

Pauline Potter zgłosiła się do "Historii wielkiej wagi"

Pauline Potter wysłała zgłoszenie do popularnego programu "Historia wielkiej wagi". Producenci błyskawicznie odpowiedzieli i jej historii poświęcono jeden z odcinków. Bohaterka w towarzystwie kamer udała się do lekarza specjalizującego się w walce z nadmiernymi kilogramami. Pieczę nad nową pacjentką objął Ybunan Nowzaradan, który nie miał jej do przekazania najlepszych wiadomości. 

Specjalista zastosował restrykcyjną dietę, w której zamiast słodkich napojów gazowanych i przetworzonego jedzenia znalazły się warzywa, woda, sałatki i inne, lekkie dania. Niestety, Pauline Potter miała trudności z nowymi kulinarnymi zwyczajami. Musiała jednak osiągnąć założone cele i choć trochę schudnąć, by zakwalifikować się do operacji zmniejszenia żołądka. 

Pauline Potter. kadr z programu Historia wielkiej wagi, prod. Megalomedia, wyd. 2019r., Player.jpg
Pauline Potter. kadr z programu Historia wielkiej wagi, prod. Megalomedia, wyd. 2019r., Player.jpg

W końcu się udało, jednak życie po operacji wcale nie było tak łatwe, jak wcześniej się wydawało. Pauline Potter równocześnie ze zmniejszeniem porcji musiała bowiem zacząć ćwiczyć, bo pojawiły się u niej poważne problemy z obciążonymi stawami. To był początek długiej drogi, na której pojawiły się kolejne przeciwności.

Spektakularna metamorfoza najgrubszej kobiety świata

Pauline Potter wskutek niezbyt gorliwego stosowania się do wytycznych lekarza trafiła do szpitala, bo w jej żołądku pękł wrzód. Badania dodatkowo wykazały, że cierpiała na sepsę. Zmartwionej pacjentce całe życie stanęło przed oczami, a specjaliści nie dawali jej wielkich nadziei na ostateczne zwycięstwo z dolegliwościami. Słowa, które wówczas usłyszała, stały się przełomowym momentem w jej walce z otyłością. 

Pauline Potter była zdeterminowana jak nigdy wcześniej. Świadoma, że stawką jest jej życie, regularnie gubiła zbędne kilogramy. W związku z tym w 2019 roku przeszła kolejną operację, tym razem polegającą na usuwaniu nadmiarowej skóry. Pauline Potter nie rezygnowała ze swoich postanowień, które wreszcie dały jej upragniony efekt - schudła aż 140 kilogramów.

Rozradowana pochwaliła się nim na Instagramie, a internautom po prostu odjęło mowę. Nikt nie spodziewał się, że ta historia zakończy się happy-endem. Pauline Potter udowodniła jednak, że wszystko jest możliwe. Tak teraz wygląda.

Źródło: “Historia wielkiej wagi” 

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

Nie żyje aktor Lance Reddick. Zagrał w wielu słynnych serialach

CZYTAJ DALEJ
pogrzeb

Nie mogli uwierzyć, w jakim stanie ksiądz przyjechał na pogrzeb. "Czerwony na buzi, spuchnięty"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Jonathan Majors został aresztowany. Miał uderzyć i dusić kobietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański po raz pierwszy od śmierci syna pojawił się przed kamerami. Uwagę przykuwa jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]