Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej uciekła z Polski. Nie wytrzymała psychicznie! Do rodziny ma prawie 10 godzin lotu
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 11.11.2023 20:54

Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej uciekła z Polski. Nie wytrzymała psychicznie! Do rodziny ma prawie 10 godzin lotu

Marta Kaczyńska
Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej uciekła z Polski. Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Marta Kaczyńska jest matką trójki dzieci, jednak najstarsza córka Ewa już opuściła rodzinne gniazdo. Wnuczka zmarłej pary prezydenckiej zdecydowała się na wyjazd z Polski do dalekiego kraju z kilku smutnych powodów… Czym się tam zajmuje?

Ilu mężów miała Marta Kaczyńska?

Marta Kaczyńska słynie z wyznawania wartości konserwatywnych, jednak jej prywatne losy nie do końca odzwierciedlają głoszone poglądy. Córka Lecha Kaczyńskiego trzykrotnie stawała bowiem na ślubnym kobiercu. 

Najbliższa krewna prezesa PiS po raz pierwszy powiedziała sakramentalne "tak" w 2003 roku. Wówczas jej wybrankiem został Piotr Smuniewski, jednak parze nie udało się przetrwać razem próby czasu. Kolejnym mężem został mający kontrowersyjną przeszłość Marcin Dubieniecki, lecz ta relacja również zakończyła się rozwodem w 2016 roku. Trzecim i aktualnym lubym 43-latki jest Piotr Zieliński, z którym dzieli życie od 2018 roku.

Marta Kaczyńska
Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej uciekła z Polski. Fot. Kapif
Danuta Holecka dostała od Marii Kaczyńskiej pewien przedmiot. Teraz dyscyplinuje nim rodzinę

Ile dzieci ma Marta Kaczyńska?

Marta Kaczyńska w 2007 roku wystąpiła do sadu z wnioskiem o zaprzeczenie ojcostwa Piotra Smuniewskiego. Wówczas okazało się, że ojcem jej jednej z córek jest (Ewy) jest Marcin Dubieniecki, z którym spowiła także jej młodszą siostrę, Martynę. Trzecią i najmłodszą pociechą prawniczki jest kilkuletni Stanisław Lech - owoc uczucia do aktualnego małżonka, Piotra Zielińskiego. 

Martyna aktualnie pobiera nauki w liceum, a z mediów społecznościowych można wywnioskować, że mama zaraziła ją swoją pasją. Wnuczka pary prezydenckiej zmarłej w katastrofie smoleńskiej uwielbia jazdę konną, a kadry z aktywności związanych z tym hobby można znaleźć na profilach obu kobiet. Jakiś czas temu właśnie tam doszło do dyskusji, w której nastolatka nieoczekiwanie zabrała głos. Stanęła w obronie swojej rodzicielki, której zarzucono porzucenie tradycyjnych wartości.

Niech pani się zajmie swoim życiem i jeśli pani się coś nie podoba, to proszę nie komentować - interweniowała wówczas Martyna. 

Czym zaś zajmuje się jej starsza siostra?

Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej wyjechała z Polski. Smutne powody

Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej jest już dorosła. Podjęła decyzję, że nie chce mieszkać w Polsce. Wpływ na nią miały traumatyczne przeżycia sprzed lat, kiedy musiała zmierzyć się nie tylko z nagłą śmiercią dziadków, ale także dość intensywnym zainteresowaniem mediów, które śledziły każdy ich krok. 

Ewa źle zniosła te przeżycia i nie chciała, by podobne sytuacje powtarzały się w przyszłości. Wybrała więc kontynuację nauki na zagranicznej uczelni. Aktualnie jest studentką jednej z najbardziej uznanych katolickich placówek w Korei Południowej - Uniwersytetu Yonsei w Seulu. Jako oddana wielbicielka k-popu zapewne doskonale odnajduje się w Azji, choć zapewne nie unika tęsknoty za mamą. Kilka lat temu, gdy uczyła się jeszcze w szkole średniej w Polsce, Marta Kaczyńska mówiła o niej w samych superlatywach. 

Nie muszę już Ewie bez przerwy asystować, ale są takie sytuacje, gdy mówi: "Mamo, pouczmy się". A ja cieszę się, że mogę usiąść obok, przepytać ją z przyrody. Muszę przyznać, że sprawia mi to dużą przyjemność. Z polskiego nie muszę jej pomagać - relacjonowała z dumą na łamach “Vivy”. 

Jak sądzicie, czy możliwe jest, że najstarsza córka Marty Kaczyńskiej kiedyś wróci do Polski? Może po zagranicznych przygodach nabierze odpowiedniego dystansu do ponurych wydarzeń z 2010 roku i zaangażuje się politycznie, wszak gen do tej profesji z pewnością odziedziczyła po dziadku.

Marta Kaczyńska z dziećmi w 2017 roku
Najstarsza córka Marty Kaczyńskiej uciekła z Polski. Marta Kaczyńska z dziećmi w 2017 roku.  Fot. Kapif

Źródło: Viva, Pudelek