Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Nagranie z kościoła podbija sieć. „Hymn Wodociągów Krakowskich” hitem internetu
Monika Majko
Monika Majko 28.07.2021 20:04

Nagranie z kościoła podbija sieć. „Hymn Wodociągów Krakowskich” hitem internetu

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
youtube.com Lawok

Piosenka, którą internauci nazwali „Hymnem Wodociągów Krakowskich”, podbija sieć. Utwór wykonano w czasie mszy świętej z okazji 120-lecia powstania Wodociągów Miasta Kraków, a nagranie występu zostało udostępnione w internecie.

Uroczystość z okazji 120-lecia Wodociągów Miasta Kraków odbyła się w lutym 2021 roku, a na transmisję mszy świętej wydano łącznie 37,5 tys. złotych. Podczas nabożeństwa nie zabrakło również występów artystycznych.

Internauci pękali ze śmiechu

Użytkownik YouTube'a o nazwie Lawok udostępnił w sieci nagranie piosenki, którą wykonano podczas mszy z okazji 120-lecia krakowskich wodociągów. Występ wywołał ogromne emocje wśród internautów, którzy wręcz pękali ze śmiechu, słuchając tekstu piosenki.

- Po wysłuchaniu tego hymnu człowiek wprost rzuca się z werwą do pomp, do zasuw! Albo maszeruje do najbliższego hydrantu - komentował jeden z rozbawionych użytkowników sieci.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Najlepszy hymn wodociągów, jaki w życiu słyszałem! Nie, żebym wiele słyszał. Prawdę mówiąc, ten jest pierwszy. Widać w innych źle gospodarują pieniędzmi. Wydają na jakieś rzeczy mało związane z działalnością i potem już na hymn nie starcza - żartował kolejny internauta.

- Bardzo podoba mi się fragment o „wędrówkach bez gumiaków po tym modrym oceanie, śladem wodno-blotnych ptaków” - dodał jeszcze jeden.

Krakowskie wodociągi utrzymują, że nie zamawiały specjalnej piosenki

Z informacji przekazanych przez portal interia.pl wynika, że oprawa muzyczna nabożeństwa kosztowała krakowskie wodociągi łącznie 3,6 tys. zł. W rozmowie z redakcją Polsat News przedstawiciele spółki wyznali jednak, że nie zamawiali na tę okazję specjalnego hymnu.

- Piosenkę napisano wcześniej. Nie wiemy, czy było to pierwsze jej wykonanie - wyznał Robert Żurek, rzecznik Wodociągów Krakowskich.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Polsat News/Interia/Youtube

Tagi: