Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Na planie "Nasz nowy dom" doszło do awantury. Wściekła kobieta wygarnęła Katarzynie Dowbor
Monika Majko
Monika Majko 18.01.2022 20:52

Na planie "Nasz nowy dom" doszło do awantury. Wściekła kobieta wygarnęła Katarzynie Dowbor

EN 01082245 0016
Jan BIELECKI/East News

Program "Nasz nowy dom" dostarcza jego producentom nie tylko radosnych emocji. Jak wyznała w rozmowie z "Pomponikiem" prowadząca remontowe show, czasami ekipa spotyka się także z negatywnymi emocjami. Katarzyna Dowbor została niedawno zaatakowana przez sąsiadkę jednej z rodzin, której pomagała.

W miejscach, które odwiedza wraz ze swoją ekipą Katarzyna Dowbor, często panuje ogromna bieda, a zastane tam warunki mieszkalne zupełnie na nadają się do normalnego życia. Choć rodziny rezydujące w tych mieszkaniach często są obiektem kpin wśród lokalnych mieszkańców, dziennikarka i jej współpracownicy zawsze starają się, by nie poczuli się gorsi czy poniżeni.

Staramy się, aby rodziny, którym pomagamy, nie poczuły się gorsze, żeby nie poczuły, że są w jakikolwiek sposób stygmatyzowane, poniżane, bo nie stać ich na remont domu, czy na coś, co niemal każdy z nas ma. [...] Okazuje się jednak, że są miejsca, środowiska, gdzie kogoś, kto nie ma łazienki, wyzywa się od "śmierdzieli" i "brudasów". To okropne i obrzydliwe – wyznała Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim".

Katarzyna Dowbor została zaatakowana przez sąsiadkę potrzebującej rodziny

Dodatkowo, rodziny odwiedzane przez prowadzącą programu często mają za sobą ciężkie doświadczenia i traumatyczne historie. Gruntowny remont mieszkania to dla wielu z nich szansa na rozpoczęcie nowego, lepszego etapu w życiu.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

I choć wielokrotnie sąsiedzi rodzin pomagali ekipie w remontach mieszkań, nie zawsze lokalni mieszkańcy przychylnie patrzą na działania ekipy remontowej. Wśród sąsiadów nie brakuje i takich, którzy nie mogą powstrzymać zazdrości. W rozmowie z serwisem pomponik.pl Katarzyna Dowbor wspomniała o awanturze z kobietą, która zaatakowała dziennikarkę tuż przy domu jednej z rodzin, którym pomagała.

Pani wybiegła z mieszkania i mówi do mnie: "Pani Kasiu, co pani robi?". Ja odpowiadam, że remontujemy dom, a ona: "Ale komu, tej…". Popatrzyłam na nią i mówię do niej, że tak nie można. "Jest pani wierząca?" – zapytałam. To odparła, że tak. Powiedziałam jej: "I tam pan Bóg wszystkiego słucha i nie będzie pani wybaczone relacjonowała gospodyni programu.

Prodram "Nasz nowy dom" jest emitowany od 2013 roku

Choć sąsiadka nie była zadowolona z reakcji Katarzyny Dowbor, nie skomentowała jej słów. Jak wspomniała prezenterka, pani w milczeniu spojrzała na nią, a następnie "weszła do mieszkania i zatrzasnęła drzwi".

Program "Nasz nowy dom" zadebiutował na antenie Polsatu 29 września 2013 roku, a jesienią zeszłego roku stacja wyemitowała 17. sezon remontowego show. W każdym odcinku ekipa programu pomaga jednej polskiej rodzinie, która nie może sama sfinansować remontu swojego mieszkania lub domu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Dziennik łódzki/Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]