Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Na co zmarł Andrzej Precigs? Aktorka "M jak miłość" ujawniła bolesną prawdę
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 27.08.2023 17:13

Na co zmarł Andrzej Precigs? Aktorka "M jak miłość" ujawniła bolesną prawdę

Andrzej Precigs
Kapif

Nie żyje Andrzej Precigs. Śmierć artysty wstrząsnęła artystycznym światem i bardzo poruszyła media oraz fanów. O odejściu aktora jako pierwszy poinformował Tomasz Lerski, jego wieloletni przyjaciel, dziennikarz i historyk. Dlaczego Andrzej Precigs zmarł tak wcześnie? Okazuje się, że długo i ciężko chorował. 

Andrzej Precigs zmarł przedwcześnie

Andrzej Precigs największej części społeczeństwa był znany z roli ojca Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek) w “M jak miłość”. Dał się poznać jako utalentowany artysta, bez którego wielu nie wyobraża sobie popularnej telenoweli.

- Z wielkim żalem zawiadamiam - chyba jako pierwszy - że dziś wieczorem zmarł w Warszawie mój serdeczny przyjaciel, wspaniały, doskonale wszystkim nam znany aktor Andrzej Precigs. Jest to wydarzenie szokujące, stanowczo przedwczesne, okrutne, bezsensowne – napisał Tomasz Lerski. Okazuje się, że Andrzej Precigs przed śmiercią ciężko chorował. 

Od września emeryci muszą się mieć na baczności. Przez jedną zmianę mogą stracić świadczenie

Andrzej Precigs poważnie chorował

Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci artysty, jednak jego koledzy ujawniali, że od dawna cierpiał na bliżej niesprecyzowaną chorobę przewlekłą, która w ostatnich latach poważnie utrudniała mu życie. 

- Andrzej miał przewlekłą chorobę i w czasie pandemii nie mógł się widywać z nami, bo był w grupie pierwszego ryzyka. Ale zawsze miał dla nas dobre informacje, że u niego jest ze zdrowiem wszystko dobrze. Cały czas pozostawałam z nim w kontakcie telefonicznym i jego śmierć to dla mnie zaskoczenie, bo on zawsze miał dla mnie dobre wiadomości, mówił, że się dobrze czuje" – wyjawiła Hanna Mikuć (serialowa żona w M jak miłość - przyp. red.) w rozmowie z Vivą. 

Zrozpaczeni przyjaciele aktora żegnają go w poruszających słowach

Przyjaciele Andrzeja Precigsa, którzy szczególnie odczuli jego niespodziewaną śmierć, publicznie żegnają go w poruszających słowach. Do kondolencji dla rodziny przyłączają się także oddani fani.

- Dziś odszedł Andrzej Precigs. Aktor teatralny, filmowy, Teatru TVP i seriali telewizyjnych, filar Teatru Polskiego Radia, reżyser dubbingu. Ciepły aksamitny głos, w którym zawsze brzmiała życzliwość. […] Sam doświadczony ciężką chorobą, gdy tylko siły pozwoliły – nie odmawiał współpracy. Zamierzyliśmy w tym roku pokazać następny wspólny spektakl – już nie zdążył. Andrzeju, zachowamy Cię w naszej pamięci – czytamy na profilu na Facebooku Związku Podkowian. 

Źródło: Viva