Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Myśliwy został zastrzelony przez psa. Fatalny finał kontrowersyjnego hobby
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 25.01.2023 21:21

Myśliwy został zastrzelony przez psa. Fatalny finał kontrowersyjnego hobby

myśliwy pies
Facebook/Kayla Bing

Myśliwy zabity przez własne zwierzę? Takie historie nie zdarzają się często. W ten sposób zmarł jednak człowiek z Kansas, który wybierał się na łowienie zwierzyny. Tymczasem to on sam został złowiony i to przez swojego pupila.

Myśliwy zginął przez swojego psa

Takie wypadki już się zdarzały, ale wydaje się, że przyroda chce nam w ten sposób coś powiedzieć. We wtorek amerykański "Newsweek" poinformował o śmierci mężczyzny z Kansas, który zginął nieoczekiwanie zabity przez własnego psa.

Na tylnym siedzeniu jego pickupa leżała strzelba i czekał tam na niego jego pies. Broń nie była odpowiednio zabezpieczona. Zwierzak musiał na nią w jakiś sposób nadepnąć, a każdym razie strzelba wystrzeliła, trafiając właściciela pupila w plecy.

Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Żeby uzyskać pozwolenie na broń w stanie Kansas, trzeba przejść odpowiednie testy z obsługi tego śmiercionośnego sprzętu i kurs bezpieczeństwa. Wydaje się jednak, że mieszkaniec Kansas nie wszystkie zasady wcielił w życie.

Myśliwi coraz częściej padają ofiarą siebie samych

Jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi, myśliwi coraz częściej padają ofiarą siebie samych - w tym przypadku zapewne należało po prostu dobrze zabezpieczyć broń przed zwierzęciem i nic by się nie stało.

W Polsce również pojawiły się przypadki "omyłkowych" śmierci. Czasem mylono człowieka z dzikiem, co jest najczęstszą wymówką strzelających myśliwych. W ostatnim czasie w Polsce o takich wypadkach słyszy się coraz częściej.

Coraz częściej są one również powodem do rozmyślań na temat sensowności myślistwa jako takiego, nie wspominając już o łamanych zasadach bezpieczeństwa podczas polowań. Ofiar będzie tylko więcej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: