Rozrywka.Goniec.pl

kadr z programu "Milionerzy", prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

"Milionerzy". Zrezygnował z gry po pytaniu za 20 tysięcy zł. Znasz na nie odpowiedź?

28 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Widzowie kochają program "Milionerzy", nie tylko za ponadczasowego prowadzącego Huberta Lewandowskiego, ale także za nieprzewidywalność. Niczym w piłce nożnej wyniku nie da się przewidzieć, a nawet profesor nauk może potknąć się na łatwym pytaniu. Szczegół tkwi w tym, by zapytać o tematy, o których uczestnicy kompletnie nie mają pojęcia. Właśnie takie pytanie usłyszał Bartosz Jałocha. Wówczas uzmysłowił sobie, że "lepszy rydz niż nic" i zrezygnował z dalszej gry. Znasz odpowiedź na pytanie, które zmusiło go do rezygnacji?

"Milionerzy". Droga do miliona szybko się zakończyła

Przed Hubertem Urbańskim zasiadł Bartosz Jałocha. Pochodzący z Mielca pracownik firmy motoryzacyjnej był gotowy, by rozpocząć swoją przygodę z programem.  Jakie pytanie usłyszał jako pierwsze? Gospodarz spytał o frazeologizmy. - Jak zaczyna się powiedzenie, które kończy się slowami “a diabła ma za skórą?” 

 • "odziany jest purpurą"
 • "chodzi ze złotą komórą"
 • "nie jest wszak kreaturą"
 • “modli się pod figurą"

Bartosz Jałocha dokonał prawidłowego wyboru i zaznaczył ostatnią odpowiedź, jednak wcześniej wspomógł się najcenniejszym kołem ratunkowym, czyli wsparciem publiczności. Przy drugim pytaniu nie miał już tylu wątpliwości, bowiem doskonale wiedział, czym szczycą się mieszkańcy Pułtuska. Spośród odpowiedzi: największym zamkiem w Polsce, najstarszym parkiem miejskim na świecie, najdłuższym rynkiem w Europie i najwyższym kościołem w Polsce również wybrał poprawną, czyli ostatnią z wymienionych. 

Bartosz  Jałocha szedł jak burza i śpiewająco odpowiedział także na pytanie za dwa tysiące złotych. - Co oznacza imię tytułowej bohaterki meksykańskiej telenoweli, Esmeraldy? Czy jest to diament, rubin, szmaragd a może opal? Uczestnik nie dał się zwieść przeszywającym spojrzeniom Huberta Urbańskiego i zaznaczył odpowiedź C. To był strzał w dziesiątkę. Dalej również szło mu wyśmienicie, bowiem zdobył już pięć tysięcy po tym, jak wykazał się wiedzą z zakresu kronikarstwa. Wszak wiedział, że Gall Anonim swoją pierwszą kronikę napisał w języku łacińskim, a nie polskim, staro-cierkiewno-słowiańskim lub francuskim. Bartosz  Jałocha w "Milionerach" z drugiego koła ratunkowego skorzystał przy pytaniu za 10 tysięcy złotych. - Binge-watching to zjawisko kompulsywnego oglądania:

 • seriali
 • się za siebie
 • wystaw sklepowych
 • swoich zdjęć

Po wyodrębnieniu dwóch fałszywych odpowiedzi (B i D) bohater postawił na odpowiedź nr 1. W tym momencie stał się właścicielem dziesięciu tysięcy złotych. W dalszej części gry, niestety, było już trudniej. 

bułki biedronka

Poszła do Biedronki po bułki, gdy spojrzała na półkę zdębiała. Od razu chwyciła za telefon

CZYTAJ DALEJ

"Milionerzy". Zrezygnował po pytaniu za 20 tysięcy złotych

Bartosz Jałocha przystąpił do drugiego etapu gry, w którym możliwe do zdobycia kwoty robiły się coraz poważniejsze. Mocno się zestresował, gdy usłyszał pytanie o artystyczną twórczość związaną z Adolfem Hitlerem. - Kto w magazynie "Ici Paris" opublikował serię karykatur Hitlera "Miłostki słodkiego Adolfa" i doczekał się sprawy w sądzie o obrazę głowy państwa? Była to Zofia Strryjeńska, Rene Goscinny, Maja Berezowska, a może Zbigniew Lengren? 

Niestety, Bartosz Jałocha nie znał odpowiedzi. Postanowił wykorzystać kolejne koło ratunkowe i zadzwonić do przyjaciela. Ten nieśmiało sugerował, że prawidłowa odpowiedź to Zbigniew Lengren, jednak uczestnik nie był pewny tego wyboru. Postanowił nie kusić losu i podjął decyzję o rezygnacji z dalszej części eliminacji, jednocześnie inkasując nagrodę w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. 

 

Co wydarzyło się w ostatnim odcinku "Milionerów"?

Po rezygnacji Bartosza Jałochy przystąpiono do kolejnej gry, w której wziął udział Łukasz Wojciechowski, mieszkający w Białymstoku magister fizjoterapii. Hubert Urbański bez ogródek przeszedł do pierwszego pytania. - Które z poniższych to lekarstwo stosowane w medycynie ludowej do zwalczania bólów reumatycznych?

 • nalewka z mrówek
 • syrop z komarów
 • maść z koników polnych
 • sok z much

Uczestnik nie wiedział i poprosił o usunięcie dwóch błędnych odpowiedzi. Pośród nalewki z mrówek i soku z much tylko jedna odpowiedź była poprawna. Na którą się zdecydował? Łukasz Wojciechowski trafił, bo ostatecznie wskazał nalewkę z mrówek. Rozgrywka wyglądała obiecująco, jednak wybił gong oznaczający koniec odcinka. Z jakim następnym pytaniem zmierzy się nowy gość Huberta Urbańskiego. O tym przekonamy się w kolejnym odcinku "Milionerów". 

Milionerzy TVN. kadr z programu
 kadr z programu "Milionerzy", prod. TVN, wyd. 2023 r., Player

 

Źródło: Milionerzy TVN

Wstrząsające sceny w czasie rekolekcji, wszystko działo się w kościele. Nagranie obiegło sieć

Wstrząsające sceny w czasie rekolekcji, wszystko działo się w kościele. Nagranie obiegło sieć

CZYTAJ DALEJ
Robert Lewandowski przerwał milczenie po meczu z Albanią. Zdradził, co działo się w szatni

Robert Lewandowski przerwał milczenie po meczu z Albanią. Zdradził, co działo się w szatni

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Tancerz" z "Chłopaków do wzięcia" usłyszał pytanie o żonę i nie wytrzymał. Ostre słowa
Czytaj więcej >

Telewizja

Czarna seria w "M jak miłość". Po wakacjach widzowie pożegnają ważną postać
Czytaj więcej >

Telewizja

Katarzyna Dowbor pominięta podczas Telekamer. "Nie dano mi szansy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Doda rozpaliła widzów na Polsat Superhit Festiwal 2023. Niebywałe, co stało się na scenie
Czytaj więcej >

Telewizja

Maciej Dowbor bez ceregieli wypalił o Katarzynie Dowbor na koncercie Polsatu. Miszczak się wkurzy
Czytaj więcej >

Telewizja

Polsat Superhit Festiwal 2023. Zaskakujące słowa Agnieszki Chylińskiej przed koncertem
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]