Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Milionerzy TVN: Zwyciężczyni przeznaczyła pieniądze na cele charytatywne. Wielkie serce
Monika Majko
Monika Majko 28.12.2021 21:55

Milionerzy TVN: Zwyciężczyni przeznaczyła pieniądze na cele charytatywne. Wielkie serce

milionerzy
"Milionerzy" youtube.com tvnpl

W polskiej edycji "Milionerów" główną nagrodę do tej pory zgarnęło jedynie czterech uczestników. Maria Romanek z Bezmiechowy Dolnej w Bieszczadach, która zwyciężyła w 2018 roku, zaskoczyła widzów, bowiem swoją wygraną niemal w całości przeznaczyła na cele charytatywne.

Pierwszym zwycięzcą polskich "Milionerów" był Krzysztof Wójcik, który zwyciężył w 662. odcinku, wyemitowanym 28 marca 2010 roku. 27-latek swoją wygraną przeznaczył na zakup mieszkania w Szczecinie i podróż poślubną do Stanów Zjednoczonych.

Zwyciężczyni "Milionerów" przekazała pieniądze na cele charytatywne

Na kolejną główną wygraną w "Milionerach" widzowie TVN czekali aż 8 lat. W 2018 roku po milion sięgnęła emerytowana nauczycielka z Bieszczad, Maria Romanek. Kobieta już na samym początku zapowiedziała, że zostawi sobie niewiele z wygranych pieniędzy.

Za swoją nagrodę Maria Romanek postanowiła wyremontować kuchnię, a także zwiedzić Gruzję. Resztę pieniędzy emerytka przeznaczyła na fundacje zajmujące się leczeniem chorych dzieci, a także wspomogła finansowo renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Lesku. 

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Kolejną wygraną w programie może pochwalić się Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, która zwyciężyła w 927. odcinku, emitowanym 14 marca 2019 roku. Kobieta kupiła apartament w Trójmieście, a niedawno ukończyła kurs psiego groomingu i otworzyła swój salon dla psów.

Ostatnia główna wygrana w polskiej edycji "Milionerów" padła we wrześniu 2021 roku

Ostatnia główna wygrana w "Milionerach" padła w odcinku 1158. z 23 września 2021 roku. Sięgnął po nią Jacek Iwaszko z Warszawy, który z wykształcenia jest muzykologiem i pracuje w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. W wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" mężczyzna zdradził, że pieniądze z nagrody planuje przeznaczyć głównie na zabezpieczenie przyszłości dwójki swoich dzieci.

Teleturniej "Milionerzy" emitowany jest z przerwami na antenie stacji TVN od 3 września 1999 roku do dzisiaj. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?", a prowadzi go od początku Hubert Urbański.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Onet

Tagi: TVN Milionerzy