Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Wiśniewski jeszcze niedawno był bankrutem. Obliczono, ile zarobił w tym roku
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 14.09.2022 08:08

Michał Wiśniewski jeszcze niedawno był bankrutem. Obliczono, ile zarobił w tym roku

Michał Wiśniewski jeszcze niedawno był bankrutem. Obliczono, ile zarobił w tym roku. Fortuna
Instagram: @m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski w 2018 roku oficjalnie został ogłoszony przez sąd bankrutem. Muzyk, który swojego czasu miał na koncie miliony złotych, ogłosił upadłość konsumencką. Wszystko wskazuje na to, że w końcu udało mu się wyjść na prostą. Ile obecnie zarabia?

Zadania podsumowania zarobków frontmana "Ich Troje" podjął się "Super Express". Tabloid wyliczył, ile popularnemu muzykowi udało się zarobić na koncertach od wiosny 2022 roku. Trzeba przyznać, że kwota robi wrażenie - widmo biedy zostało pożegnane?

Michał Wiśniewski był na dnie. Udało mu się w końcu wyjść na prostą

Choć lata świetności Michał Wiśniewski ma za sobą, to chętnych na jego koncerty nie brakuje. 20 lat temu, gdy był u szczytu kariery, zarabiał miliony, teraz jest znacznie gorzej, choć kwoty wciąż imponują.

Co stało się z fortuną, którą Michał Wiśniewski zarobił w latach prosperity? Roztrwonił je hulaszczy styl życia wokalisty i jego liczne nałogi. Najwięcej oczywiście pieniędzy pochłonął hazard i słabość do alkoholu. Ponadto wokalista mieszkał w luksusowej willi otoczonej przez armię ochroniarzy, jeździł luksusowymi samochodami i... pożyczał znajomym.

Gdy w 2018 roku okazało się, że ma mnóstwo długów, postanowił ogłosić upadłość - odkrył wtedy też, kto był "przyjacielem" dla kasy.

- Nagle wszyscy zerwali kontrakty, nikt nie chciał ze mną współpracować, banki zaczęły wypowiadać mi kredyty, nie mogłem mieć własnego konta. Już nawet nie wiedziałem, ile ja jestem winien i komu. Ja już byłem w ciężkiej depresji - żalił się Michał Wiśniewski w wywiadach.

Obecnie wokalista wychodzi na prostą. Porzucił nałogi, po raz piąty się ożenił i stara się kontrolować wydatki. A jest co wydawać!

"Super Express" policzył, że odkąd artysta odmienił swoje życie i wrócił do regularnego koncertowania, znów może liczyć na atrakcyjne gaże. Od wiosny 2022 roku Michał Wiśniewski zagrał 25 koncertów. Telewizja Polsat zorganizowała jubileusz z okazji 25-lecia kariery, a Telewizja Polska regularnie zapraszała go na serię imprez "Wakacyjna Trasa Dwójki" - to oczywiście przekłada się na zarobki.

Jak podaje tabloid, za jeden występ z zespołem "Ich Troje" Michał Wiśniewski otrzymuje 30 tys. zł, a o połowę mniej, gdy występuje bez pozostałych artystów. W tym roku na samym koncertowaniu zarobił niemal 700 tys. zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express