Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.05.2023 15:13

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą

Dawid i Michał Kwiatkowscy
Wojciech Olkusnik/East News

Dawid Kwiatkowski kilka dni temu świętował podczas Polsat SuperHit Festiwalu swoje 10-lecie działalności muzycznej. Znany piosenkarz porwał publiczność podczas swojego występu i zagwarantował prawdzie show. Pomógł mu w tym również jego brat, Michał, który wystąpił razem z Dawidem na scenie we wspólnym utworze. Mało kto wie, że starszy brat młodego gwiazdora również robi bardzo imponującą karierę muzyczną za granicą. Kim jest Michał Kwiatkowski?

Dawid Kwiatkowski świętował na festiwalu Polsatu swoje 10-lecie

Dawid Kwiatkowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych młodych polskich wokalistów. Idol nastolatek, juror w programach a przy tym bardzo obiecujący młody artysta podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023 świętował 10-lecie swojej kariery. Na scenie podczas koncertu pojawił się również jego brat – Michał Kwiatkowski. 

Mało kto wie, ale starszy z rodziny Kwiatkowskich również ma bardzo bogatą muzyczną karierę. Braci łączy bardzo piękna braterska miłość i więź. Dawid po skończonym występie w Operze Leśnej, powiedział o tym kilka słów do mikrofonu. Jak sam głośno przyznał, to Michał był pierwszym, który w niego uwierzył i pomógł mu rozwijać karierę artystyczną. 

- Wysyłał pieniądze, żebym mógł skończyć szkołę muzyczną… To ty pierwszy we mnie uwierzyłeś – mówił ze sceny sopockiej Opery Leśnej Dawid Kwiatkowski.

Michał Szpak zaśpiewał utwór Violetty Villas. Tuż po występie odezwał się do niego syn artystki

Kim jest Michał Kwiatkowski, brat Dawida Kwiatkowskiego?

Dawid Kwiatkowski wystąpił podczas koncertu Polsat SuperHit Festiwal razem ze swoim bratem, Michałem, który również jest bardzo utalentowany muzycznie. W wieku 19 lat wyjechał do Paryża, gdzie studiował na Sorbonie. Marzył o karierze muzycznej już jako nastolatek, biorąc udział w licznych konkursach piosenki i uczęszczając do szkoły muzycznej.

W 2003 roku wziął udział w programie "Star Academy" w Paryżu. Wystąpił tam u boku między innymi Eltona Johna, Phila Collinsa czy Ricky'ego Martina. Ostatecznie zajął drugie miejsce w całym talent show, ale fani pokochali go na tyle, że udało mu się zrobić całkiem imponującą karierę po zakończonym programie. W 2004 roku wydał swoją pierwszą płytę i ruszył w trasę. 

Dawid Kwiatkowski i Michał Kwiatkowski to przykład braterskiej miłości

Dawid Kwiatkowski w trakcie swojego występu zszedł ze sceny, aby wręczyć róże wszystkim matkom znajdującym się w pierwszych rzędach, w tym oczywiście także swojej. Kiedy wrócił na estradę, zaprosił na nią swojego brata i razem zaśpiewali utwór. Fani mogli na żywo zobaczyć, jak piękna i głęboka miłość łączy braci Kwiatkowskich. Ich braterska relacja jest prawdziwym wzorem do naśladowania. Dawid i Michał wspierają się nie od dziś. Starszy z braci wspominał w wielu wywiadach, że Dawid zawsze mógł na niego liczyć, a sam gwiazdor po występie powiedział kilka wzruszających słów w stronę brata:

- To jest osoba, dzięki której ja dzisiaj tutaj stoję. To jest osoba, która wyleciała do Paryża i zaczęła zarabiać swoje pierwsze pieniądze, żebym ja mógł chodzić do szkoły muzycznej. Dzięki temu stoję dzisiaj tutaj. Kocham Cię nad życie, ty pierwszy we mnie uwierzyłeś – powiedział Dawid Kwiatkowski ze sceny sopockiej Opery Leśnej.