Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Niespodziewana decyzja Meghan Markle, poprosiła o spotkanie z Karolem III. Ma ważny powód
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 20.09.2022 13:39

Niespodziewana decyzja Meghan Markle, poprosiła o spotkanie z Karolem III. Ma ważny powód

Meghan Markle EA
fot. PHIL NOBLE/AFP/East News

Meghan Markle zdecydowała się na bardzo odważny krok. W obliczu śmierci królowej Elżbiety II i kilkudniowego przebywania w towarzystwie członków rodziny królewskiej postanowiła puścić w niepamięć pretensje, jakimi do nich pałała i o których opowiadała w amerykańskich mediach. Jeszcze przed powrotem do Kalifornii chciałaby poprawić łączące ją z „Royalsami” oziębłe relacje. W tym celu poprosiła o spotkanie z Karolem II. Jak arystokrata odpowie na ten brawurowy i wywodzący się z poczucia beznadziei gest?

Meghan Markle nie czuła się dobrze wśród królewskiej elity

Historia zatoczyła koło. Mowa nie końcu epoki elżbietańskiej, a o niecnych planach żony księcia Harry'ego. Nie chce już czuć się jak „wyrzutek” pośród rodu Windsorów i pragnie ocieplić relacje, jakie łączą ją (i rudowłosego syna księżnej Diany) z tym znamienitym dworem.

Miałoby dojść do tego jeszcze przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Te plany potwierdził korespondent amerykańskiego kanału NBC News. Neil Sean powołuje się na „bardzo rzetelne źródła” i przekonuje, że priorytetowym celem Meghan Markle jest „oczyszczenie atmosfery”.

Chciałaby przed powrotem do Kalifornii spotkać się z królem Karolem III i odbyć z nim osobistą rozmowę. To bardzo odważne posunięcie z jej strony – mówi dziennikarz.

Tematem spotkania z zasiadającym na brytyjskim tronie monarchą miałyby być wzajemne niesnaski i sytuacje, jakie miały miejsce po głośnej rezygnacji pary z części królewskim przywilejów. Wówczas książęca para udała się do USA. Tam Meghan Markle udzieliła kontrowersyjnego wywiadu. „Książę Harry praktycznie stracił ojca” – ta wypowiedź podobno niezwykle uraziła Jego Królewską Mość.

Spotkanie z królem byłoby okazją do przedstawienia królowi powodów, dla których postępowali w ciągu ostatnich dwóch lat tak, a nie inaczej. Wiara Meghan w siebie jest godna podziwu – zauważa Sean.

Szkoda, ze ewentualna konfrontacja „na szczycie” nie będzie transmitowana w telewizji. W ostatnich dniach przyzwyczailiśmy się, że każdy krok i gest „Royalsów” jest szeroko komentowany w mediach. Było to np. oziębłe spojrzenie, jakim „uraczyła” Meghan księżna Kate (szczegóły) lub plotki o niewystosowaniu (na prośbę króla) zaproszenia do Balmoral dla małżonki rudowłosego księcia (szczegóły).

Księżna chce wrócić do łask

Księżna Sussex chce udobruchać swego teścia, chociaż na razie nie wiadomo, czy do ich spotkania w ogóle dojdzie. – Nie wiemy, jak to się rozwinie – studzi emocje pracownik NBC News.

Brytyjskie brukowce rozpisują się na temat kolejnych powodów, dla których Amerykance i dynastii Windsorów ma być nie po drodze. Są tą różne, sprzeczne ze sobą teorie, które dowodzą jedynie temu, że do końca nie wiadomo, co stało się „kością niezgody” pomiędzy nimi. Z intencji Meghan Markle można wysnuć wniosek, że na drodze do zgody stała Elżbieta II, bowiem kobieta dopiero po jej śmierci wystąpiła z propozycją pojednania. Czy rzeczywiście tak było?

Gazety na Wyspach cały czas błądzą. Minie kilka kolejnych dni i sprawa na pewno przycichnie. Medialna cisza z pewnością pomoże zwaśnionym stronom w dojściu do porozumienia. Jak sądzicie, Karol III po wyskokach Meghan Markle będzie chciał z nią jeszcze rozmawiać? A może sam ma powody, by przeprosić kobietę za to, że tak chłodno powitał ją jako synową?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik, Goniec