Rozrywka.Goniec.pl

fot. PHIL NOBLE/AFP/East News

Niespodziewana decyzja Meghan Markle, poprosiła o spotkanie z Karolem III. Ma ważny powód

20 Września 2022

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Meghan Markle zdecydowała się na bardzo odważny krok. W obliczu śmierci królowej Elżbiety II i kilkudniowego przebywania w towarzystwie członków rodziny królewskiej postanowiła puścić w niepamięć pretensje, jakimi do nich pałała i o których opowiadała w amerykańskich mediach. Jeszcze przed powrotem do Kalifornii chciałaby poprawić łączące ją z „Royalsami” oziębłe relacje. W tym celu poprosiła o spotkanie z Karolem II. Jak arystokrata odpowie na ten brawurowy i wywodzący się z poczucia beznadziei gest?

Meghan Markle nie czuła się dobrze wśród królewskiej elity

Historia zatoczyła koło. Mowa nie końcu epoki elżbietańskiej, a o niecnych planach żony księcia Harry'ego. Nie chce już czuć się jak „wyrzutek” pośród rodu Windsorów i pragnie ocieplić relacje, jakie łączą ją (i rudowłosego syna księżnej Diany) z tym znamienitym dworem.

Miałoby dojść do tego jeszcze przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Te plany potwierdził korespondent amerykańskiego kanału NBC News. Neil Sean powołuje się na „bardzo rzetelne źródła” i przekonuje, że priorytetowym celem Meghan Markle jest „oczyszczenie atmosfery”.

Chciałaby przed powrotem do Kalifornii spotkać się z królem Karolem III i odbyć z nim osobistą rozmowę. To bardzo odważne posunięcie z jej strony – mówi dziennikarz.

Tematem spotkania z zasiadającym na brytyjskim tronie monarchą miałyby być wzajemne niesnaski i sytuacje, jakie miały miejsce po głośnej rezygnacji pary z części królewskim przywilejów. Wówczas książęca para udała się do USA. Tam Meghan Markle udzieliła kontrowersyjnego wywiadu. „Książę Harry praktycznie stracił ojca” – ta wypowiedź podobno niezwykle uraziła Jego Królewską Mość.

Spotkanie z królem byłoby okazją do przedstawienia królowi powodów, dla których postępowali w ciągu ostatnich dwóch lat tak, a nie inaczej. Wiara Meghan w siebie jest godna podziwu – zauważa Sean.

Szkoda, ze ewentualna konfrontacja „na szczycie” nie będzie transmitowana w telewizji. W ostatnich dniach przyzwyczailiśmy się, że każdy krok i gest „Royalsów” jest szeroko komentowany w mediach. Było to np. oziębłe spojrzenie, jakim „uraczyła” Meghan księżna Kate (szczegóły ) lub plotki o niewystosowaniu (na prośbę króla ) zaproszenia do Balmoral dla małżonki rudowłosego księcia (szczegóły).

Księżna chce wrócić do łask

Księżna Sussex chce udobruchać swego teścia, chociaż na razie nie wiadomo, czy do ich spotkania w ogóle dojdzie. – Nie wiemy, jak to się rozwinie – studzi emocje pracownik NBC News.

Brytyjskie brukowce rozpisują się na temat kolejnych powodów, dla których Amerykance i dynastii Windsorów ma być nie po drodze. Są tą różne, sprzeczne ze sobą teorie, które dowodzą jedynie temu, że do końca nie wiadomo, co stało się „kością niezgody” pomiędzy nimi. Z intencji Meghan Markle można wysnuć wniosek, że na drodze do zgody stała Elżbieta II, bowiem kobieta dopiero po jej śmierci wystąpiła z propozycją pojednania. Czy rzeczywiście tak było?

Gazety na Wyspach cały czas błądzą. Minie kilka kolejnych dni i sprawa na pewno przycichnie. Medialna cisza z pewnością pomoże zwaśnionym stronom w dojściu do porozumienia. Jak sądzicie, Karol III po wyskokach Meghan Markle będzie chciał z nią jeszcze rozmawiać? A może sam ma powody, by przeprosić kobietę za to, że tak chłodno powitał ją jako synową?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Pomponik, Goniec

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Edyta Górniak zaśpiewa hity Ireny Santor w Opolu. Artystka komentuje
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka dołączy do Trubadurów? Padła jasna deklaracja
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Kontrowersyjne stylizacje Roksany Węgiel w Opolu. 18-latka odsłoniła za dużo?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marina zaśpiewała na festiwalu w Opolu. Kibicowali jej synek i Wojciech Szczęsny
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Szpak ujawnił nowe fakty o pracy w TVP. "Miałem dość"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Festiwal w Opolu. Doda dała popisowe show. Nie obyło się bez wpadki
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Agata Jaroszewska

Nie żyje gwiazdor "Breaking Bad". Mike Batayeh zmarł nagle
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Viki Gabor obraziła zagraniczną gwiazdę. "Jest brzydka"
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Bracia Golec pożałują występu w Opolu? Fani byli dla nich bezlitośni
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Nietypowe zachowanie Krzysztofa Krawczyka Juniora za kulisami festiwalu w Opolu
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Doda ze sceny w Opolu odniosła się do skandalu z reżyserem? Padły znaczące słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Pectus tuż przed Opolem miał spore problemy. Tomasz Szczepanik ze sceny mówił o wypadku
Czytaj więcej >