Rozrywka.Goniec.pl

facebook.com/Piotr Kaszewiak Adwokat

Mecenas Kaszewiak ujawnił tajemnicę "Sprawy dla reportera". Widzowie nie mieli pojęcia

28 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

"Sprawa dla reportera" jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów w TVP. Elżbieta Jaworowicz prowadzi go nieprzerwanie od 1983 roku, jednakże nawet najwierniejsi fani nie znają wszystkich sekretów kultowej audycji. Udzielający się w nim od dziesięciu lat mecenas Piotr Kaszewiak ujawnił tajemnice TVP.

Mecenas Piotr Kaszewiak o kulisach "Sprawy dla Reportera"

29 stycznia będziemy obchodzić 40. rocznicę pierwszej emisji kultowego programu "Sprawa dla Reportera" . Elżbieta Jaworowicz prowadzi go nieprzerwanie od premiery w 1983 roku. 10 lat temu do jej ekipy dołączył ekspert prawa karnego mecenas Piotr Kaszewiak.

Prawnik zdradził najciekawsze sekrety programu. Nie każdy wiedział, że słynne pozy Elżbiety Jaworowicz wynikają z faktu, że od lat 80. siedzi ona na krześle bez oparcia, dokładnie tym samym, które towarzyszyło jej podczas nagrań do pierwszej serii programu.

- Za wyjątkową zgodą pani redaktor od lat dokumentuję kulisy nagrań. Podczas każdego nagrania przy nodze krzesła, przy którym zasiadam, czeka w pogotowiu aparat. Jakiś czas temu udało mi się skorzystać z chwili przerwy i utrwaliłem "miejsce pracy" Elżbiety Jaworowicz. Skromny, poobijany, wysłużony i najwyraźniej ważny dla pani redaktor fotel, który towarzyszy jej od wielu dekad. Moim zdaniem trudno o lepszy dowód skromności i pokory wobec widzów — komentuje w rozmowie z Faktem.

Jak wygląda nagrywanie "Sprawy dla reportera"?

Nagrania w studiu programu zawsze zaczynają się o godzinie 11. Wtedy też przychodzi większość ekspertów, gości, a także techników programu. Jak się jednak okazuje, redaktor Elżbieta Jaworowicz jest prawdziwym rannym ptakiem. W budynku zjawia się znacznie wcześniej niż koledzy.

- Kiedyś, przy okazji udziału w porannym programie, pojawiłem się w telewizji o szóstej rano. Byłem bardzo zdziwiony, kiedy na korytarzu wpadłem na Elżbietę Jaworowicz, która, jak się okazało, o tej godzinie zaczyna swój dzień w pracy — opowiada prawnik.

W trakcie nagrań dziennikarka jest zawsze skupiona na sprawie, którą przedstawia. Piotr Kaszewiak mówi, że jest szczególnie pod wrażeniem jej dorobku i skromności. Dodaje, że za każdym razem, kiedy w trakcie nagrania padają komplementy w stronę prowadzącej, ta od razu prosi reżyserkę o wycięcie tego fragmentu z wersji końcowej.

Praca w programie wiąże się też z częstymi podróżami. Mecenas opowiada, że odwiedza sądy w całej Polsce, aby dobrze poznać sprawy, którymi zajmuje się "Sprawa dla reportera". Przyznaje, że ludzie, których spotyka, są pełni sympatii dla ich działalności i chętnie z nimi rozmawiają, co uznaje za bardzo budujące.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Telewizja

"Kuchenne rewolucje". Ostra kłótnia Magdy Gessler i właściciela lokalu. "Coś nieprawdopodobnego"
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Robert nie odpuszcza, ujawnił, kto stoi za rozpadem związku z Zuzią
Czytaj więcej >

Telewizja

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor odwiedziła jedną z rodzin. Zastała dramat. "Nie godzę się na takie rzeczy"
Czytaj więcej >

Telewizja

Niezręczna wpadka w "Pytaniu na śniadanie". Małgorzata Tomaszewska nie mogła w to uwierzyć
Czytaj więcej >

Telewizja

Jaruś z "Chłopaków do wzięcia" przeszedł potężną przemianę. "Facet musi być..."
Czytaj więcej >

Telewizja

"Chłopaki do wzięcia". Wszedł do domu "Szczeny" i zamarł. Porażające nagranie
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]