Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Mateusz Gessler poprowadzi "Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia". Zaskakujące słowa Niny Terentiew
Sandra Gozdur
Sandra Gozdur 05.07.2022 13:14

Mateusz Gessler poprowadzi "Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia". Zaskakujące słowa Niny Terentiew

"Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia" EA
TRICOLORS/East News

Mateusz Gessler był dotychczas znaną twarzą stacji TVN. Restaurator zdecydował się jednak na ogromną zmianę i teraz będzie promował konkurencyjną stację. Na antenę Polsatu powraca jesienią legendarny program kulinarny "Hell's Kitchen. Piekelnia kuchnia". W roli prowadzącego wystąpi Gessler. Dyrektor programowa stacji wyznała, że negocjacje nie były łatwe.

Nad stacją TVN od jakiegoś czasu krążą ciemne chmury. Choć trudno w to uwierzyć, kolejne twarze opuszczają progi budynku przy ul. Wiertniczej. Jako pierwszy swoją decyzją zaskoczył dyrektor programowy, Edward Miszczak. I choć doniesienia o tym pojawiły się w czerwcu, wielu na początku myślało, że to spóźniony primaaprilisowy żart. W końcu Miszczak spędził w tej stacji ćwierć wieku.

"Perfekcyjna pani domu" w tanecznym show

Czy "perfekcyjna pani domu" potrafi tak dobrze tańczyć, jak sprzątać? O tym przekonamy się już niebawem, bo według medialnych doniesień, Małgorzata Rozenek rozwiązała umowę z TVN-em i przechodzi do Polsatu. Zamiast kręcić piruety przy zmywaniu naczyń, zacznie wywijać na parkiecie "Tańca z gwiazdami". Niedawno wspominała, że jej marzenie to prowadzenie "Dzień dobry TVN". Czyżby nie dostała takiej propozycji i postanowiła w ramach zemsty przejść do konkurencji? A może pozazdrościła mężowi i chciałaby mu uwodnić, że jest lepsza w tańcu (dla przypomnienia: Radosław Majdan wystąpił w "Tańcu z gwiazdami" w 2009 r.)? Na razie nie znamy odpowiedzi na te pytania, ale nie wykluczone, że dotychczasowa gwiazda TVN zabierze w tej sprawie głos, jak tylko oficjalnie pojawią się informacje, że jesienią zaprezentuje się w Polsacie.

Mateusz Gessler w Polsacie

To jednak nie koniec gwiazd, które skończyły przygodę na ul. Wiertniczej, by rozpocząć podróż w konkurencyjnym miejscu. Jak się okazało, również Mateusz Gessler poszedł w ślady swoich kolegów i wziął przysłowiowy rozwód ze stacją TVN. Restaurator zadebiutuje jesienią w roli prowadzącego legendarny program kulinarny "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia".

- Lubię odkrywać nowe smaki i podejmować nowe wyzwania. Dlatego też bardzo się cieszę, że Polsat zaprosił mnie do siebie i zostałem szefem kuchni w fantastycznym programie „Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia”. To dla mnie niesamowita przygoda! W gotowaniu ogromne znaczenie mają emocje i zapewniam, że w tym programie ich nie zabraknie - mówi Mateusz Gessler.

Dotychczas Gessler spełniał się m.in. jako jeden z jurorów w MasterChef Junior. Przed Gesslerem stoi niewątpliwie trudne zadanie. Po pierwsze - zostaje twarzą zupełnie nowej stacji, a po drugie - nie uniknie porównań do poprzedniego prowadzącego. Już teraz pojawiają się głosy od fanów programu, którzy powątpiewają, czy restaurator poradzi sobie w tej roli tak dobrze jak Wojciech Modest Amaro. Na razie można tylko snuć domysły, ale akurat w tym - jako naród - jesteśmy naprawdę dobrzy.

Zaskakujące słowa Niny Terentiew

Niewykluczone, że Mateusz Gessler jest stworzony do roli prowadzącego "Hell's Kitchen", bo inaczej Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, nie podejmowałaby tak zażartej walki o restauratora. Jak przyznała, musiała bardzo długo namawiać byłą gwiazdę TVN do udziału w tym programie.

- Bardzo cieszę się, że Mateusz Gessler dał się namówić, choć nie było to łatwe, na poprowadzenie mojego ulubionego programu "Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia". Dotychczas myślałam, że tylko Wojciech Modest Amaro może być szefem piekielnej kuchni. Myliłam się. Mateusz też ma w sobie coś z diabła, ale w jego oczach zawsze tli się sympatia do uczestników - mówi Nina Terentiew, Członek Zarządu, Dyrektor Programowy Telewizji Polsat.

Nina Terentiew przyznała także, że już widziała Mateusza Gesslera w pierwszym odcinku i jest w nim "po prostu świetny".

"Hells's Kitchen" wraca po latach

„Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia” to program, który podbił serca widzów na całym świecie. Amerykańska odsłona formatu wykreowała gwiazdę Gordona Ramsay’a. W Polsce ostatni odcinek mogliśmy oglądać sześć lat temu. Teraz przyszedł czas na nową edycję i nowego prowadzącego. Pod okiem Mateusza Gesslera uczestnicy będą uczyć się funkcjonowania w profesjonalnej restauracji, pod presją czasu i ogromnych wymagań. Na zwycięzcę czeka 100 tysięcy złotych i staż w jednej z restauracji Mateusza Gesslera.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl/mat. prasowe Polsatu