Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Marek Kondrat w dzieciństwie poznał braci Kaczyńskich. "Mam z tym bolesne wspomnienie"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 24.06.2024 08:12

Marek Kondrat w dzieciństwie poznał braci Kaczyńskich. "Mam z tym bolesne wspomnienie"

Marek Kondrat/Lech i Jarosław Kaczyńscy
fot. KAPIF

Marek Kondrat w jednym z wywiadów wrócił wspomnieniami do młodości i opowiedział o braciach Kaczyńskich. Zdradził, jakimi byli wówczas chłopcami i jakie wtedy dominowały u nich cechy charakteru.

Marek Kondrat przed laty spotkał braci Kaczyńskich

Marek Kondrat na ekranach zadebiutował jako młody chłopak. Miał 11 lat, gdy pojawił się w “Historii żółtej ciżemki”, a następnie systematycznie jego aktywność zawodowa zaczęła wzrastać. Jak zdradził na antenie TVP Info podczas rozmowy z Dorotą Wysocką-Schnepf, w tym czasie miał okazje poznać braci Kaczyńskich. Nastoletni wówczas Lech i Jarosław zagrali w “O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Marek Kondrat ubolewał wówczas, że nie udało mu się ich namówić do kontynuowania kariery aktorskiej.

Mam z tym bolesne wspomnienie. Z perspektywy lat pomyślałem, że nie wykonałem nic w tym czasie, kiedy ich spotkałem, żeby ich przekonać, aby zostali jednak aktorami. Bo to by było dużo zdrowsze dla regionu, w którym żyjemy - wyjaśnił.

Gwiazdorzy "Samych swoich" przeżyli wielką tragedię. Pochowali synów

Marek Kondrat zdradził, w co lubili się bawić bracia Kaczyńscy

Marek Kondrat w dalszym ciągu kontynuował temat braci Kaczyńskich. Opowiedział także o zabawach, którym Lech i Jarosław lubili się wówczas oddawać. Okazuje się, że chętnie bawili się ołowianymi żołnierzykami, prowadząc pomiędzy nimi wojny.

Oni grali głównie w wojny, mieli kilka pudeł żołnierzy ołowianych. To była treść ich zabaw - wspominał Marek Kondrat.

ZOBACZ TAKŻE: Żona Kurskiego ostro o TVP. Porównuje polskość do Martyniuka

Tak bawili się w dzieciństwie Lech i Jarosław Kaczyńscy. Marek Kondrat wspomina o dominacji

Marek Kondrat zdradził również, jak przebiegały te zabawy. Wyjaśnił, że bracia Kaczyńscy, którzy w dzieciństwie chętnie bawili się w wojny, mieli w tym swojego rodzaju przyzwyczajenia. Aktor wyjaśnił, że Jarosław musiał zwykle wygrywać te potyczki ołowianych żołnierzyków, zaś Lech zazwyczaj pozwalał mu na to.

Zazwyczaj Jarek musiał tę wojnę wygrywać. Leszek, który był skromniejszy w tych ambicjach, musiał przegrać, krótko mówiąc. Temperament okazywali bardzo znaczny. I widziałem, jak wiszą na sobie, jak są zależni od siebie. I jak komplikują życie innym ludziom, także wspólnie. Psycholog powiedziałby, że to się daje w dzieciństwie zauważyć, kto kim będzie w przyszłości - tłumaczył Marek Kondrat.