Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Marcin Daniec wygwizdany w Sopocie, publika nie wytrzymała. "Nie umiecie się bawić"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.05.2023 22:13

Marcin Daniec wygwizdany w Sopocie, publika nie wytrzymała. "Nie umiecie się bawić"

Marcin Daniec
kadry z Polsat Superhit Festiwal 2023, prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat

Marcin Daniec uświetnił swoim skeczem niedzielny wieczór w Operze Leśnej podczas Polsat SuperHit Festiwal 2023. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z jego planem. Publiczność okazała się o wiele bardziej żywiołowa niż przypuszczał. Dlaczego Marcin Daniec został wygwizdany?

Noc Kabaretowa w Sopocie nie zawiodła

Trzeciego dnia na sopockiej scenie pojawiły się największe polskie kabarety. Bezceremonialnie o seksie rozprawiali komedianci z Kabaretu Moralnego Niepokoju, którzy zostali zaprezentowani jako pierwsi. Prowadzące w przerwie pomiędzy kolejnymi występami postanowiły kontynuować tę tematykę, jednak zaskakująco zakończyło się to na niewinnym żarcie z… Edyty Górniak. 

W pewnym momencie przed publicznością zaprezentował się Marcin Daniec. Kabareciarz zmienił temat i zamiast seksu, wprowadził widownie w świat polityki. Późniejszej reakcji nie mógł się spodziewać. 

Prawda o małżeństwie Łukasza i Edyty Golców wyszła na jaw. "Nie wchodzimy do siebie"

Marcin Daniec zakpił z polityków PiS

Marcin Daniec na Polsat SuperHit Festiwal 2023 pokazał jeden długi skecz, w którym parodiował przede wszystkim polityków Prawa i Sprawiedliwości. Dowcipkował z bolącego kolana prezesa Jarosława Kaczyńskiego (podejrzewał, że dolegliwość spowodowana jest częstymi wizytami w Toruniu), a także z Mateusza Morawieckiego. 

Gdy inscenizował wystąpienie premiera z Sandomierza, zakpił, że brawa rzeczywiście dostał w tym mieście Mateusz, jednak byłby to ksiądz z serialu "Ojciec Mateusz". To był jednak dopiero początek występu komedianta pochodzącego z Wielopola Skrzyńskiego. Co Marcin Daniec miał jeszcze w zanadrzu?

Marcin Daniec wygwizdany w Sopocie. "Pisiory"

Marcin Daniec zapragnął Jeszcze bardziej zbratać się z publicznością, którą co jakiś czas zabawnie zaczepiał. Aby zainicjować kolejny kontakt, posiłkował się scenerią Opery Leśnej. Okazuje się, że patrząc ze środka sceny, widownię na pół dzieli szerokie przejście. 

kadr z Polsat Superhit Festiwal 2023., prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat.jpg
kadr z Polsat Superhit Festiwal 2023., prod. Polsat, wyd. 2023 r., Polsat.jpg

Marcin Daniec zaproponował publice grę, w ramach której wcieli się w pewnego znanego polityka. Jedna część sopockiej publiczności na jego znak będzie wykrzykiwać w jego stronę "Witaj w domu", zaś druga "Będziesz siedział". 

Pouczając zgromadzonych na miejscu ludzi, nie omieszkał zauważyć, że część manifestująca "Witaj w domu" to zwolennicy Platformy Obywatelskiej. Druga zaś (ta, która będzie krzyczeć "Będziesz siedział"), to, jak Marcin Daniec ujął, "pisiory" 

Reakcja ludzi pod sceną Polsat Superhit Festiwal 2023 była natychmiastowa. Zaczęli gwizdać i buczeć, a Marcin Daniec zaczął z niedowierzaniem machać rękami. - Nie umiecie się bawić - skwitował w (mimo wszystko) żartobliwym tonie. 

Źrodło: Polsat Superhit Festiwal 2023