Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Mało który Polak wie, że o tej godzinie Lidl obniża ceny wielu produktów. Przygotował świetne okazje
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 13.01.2023 20:45

Mało który Polak wie, że o tej godzinie Lidl obniża ceny wielu produktów. Przygotował świetne okazje

lidl
Marek BAZAK/East News

Przy szalejącej inflacji, każda promocja i obniżka cen podstawowych produktów to powód do radości. Wyjątkowo korzystnie wygląda w tym kontekście akcja Lidla, pn. "Kupuję, nie marnuję". Mało kto o tym wie, ale robiąc zakupy w popularnym dyskoncie po 21:00, możemy liczyć na spore redukcje cen określonych produktów.

Lidl po 21:00 obniża ceny tych produktów

Lidl wsławił się wieloma akcjami promocyjnymi, które bardzo podobają się Polakom. Jak się okazuje, sieć dyskontów wprowadziła niedawno kolejną nowość. Tym razem oprócz zadowolenia klientów, marka chce także zadbać o kwestie związane z dużym problemem, jakim jest marnowanie olbrzymich ilości produktów spożywczych.

- We wszystkich naszych sklepach po godzinie 21.00 w ramach akcji "Kupuję, nie marnuję" wybrane artykuły z "Piekarni w sercu Lidla" są sprzedawane o 50% taniej. Codziennie przeceniane są słodkie i słone przekąski, a w soboty przed niedzielami niehandlowymi i w dni przedświąteczne obniżamy cenę chlebów, bułek oraz bagietek. Nasz autorski projekt "Kupuję, nie marnuję" ma na celu wsparcie sprzedaży produktów w pełni wartościowych, ale o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia - informuje cytowana przez portal o2.pl, Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Problem globalny, ale warto działać w małej skali

Cel jest szczytny. Na stronie Lidla czytamy, że dzięki kampanii "Sztuka niemarnowania", sieć od marca 2020 roku uratowała przed zmarnowaniem 128 251 kg żywności o łącznej wartości 2 123 320 zł.

Problem jest globalny, jednak warto robić małe kroki w skali lokalnej. - W ramach drugiej edycji kampanii edukacyjnej "Sztuka niemarnowania", Lidl Polska wraz z partnerami - Caritas Polska i Federacją Polskich Banków Żywności - zachęca do dokonywania przemyślanych zakupów i niemarnowania żywności.

Częścią projektu jest bezpłatny e-book, wyposażony w praktyczne porady, m.in.: jak robić zapasy oraz gotować z resztek i bez resztek. Przepisy zostały oparte na żywności z długim terminem przydatności do spożycia: ryżu, kaszy i makaronie - podkreśla popularna sieć supermarketów na swojej stronie internetowej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Lidl/ o2

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Lidl