Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Mało kto potrafi znaleźć kota na tym zdjęciu. Tylko najlepsi robią to w jedynie 20 sekund
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.10.2023 16:06

Mało kto potrafi znaleźć kota na tym zdjęciu. Tylko najlepsi robią to w jedynie 20 sekund

zagadka
Reddit.com

To jest jeden z najtrudniejszych testów na spostrzegawczość. Żeby go rozwiązać, należy znaleźć kota, który ukrył się na obrazku. Wbrew pozorom, nie jest to łatwe, trzeba wytężyć swój wzrok, a także skorzystać z kreatywności, zdolności do nieszablonowego myślenia oraz trzeba wziąć pod uwagę to, że rozwiązanie tej zagadki nie jest jednoznaczne.

Testy na spostrzegawczość są bardzo ważne

Już od wielu lat w Internecie można znaleźć różnego rodzaju zagadki, quizy, testy czy iluzje optyczne. Rozwiązywanie ich jest niezwykle ważne dla naszego mózgu. By móc odpowiednio funkcjonować, potrzebuje on systematycznego wysiłku, jakim właśnie może być odgadywanie zagadek i rozwiązywanie testów. Dlatego właśnie warto czasem dać naszemu umysłowi taką pracę, która zmusi go do skupienia - wyjdzie to zdecydowanie na korzyść dla mózgu.

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Czy uda Ci się znaleźć ukrytego kota?

Przygotowana zagadka na pewno potrzebuje ogromnego wysiłku i skupienia, by zostać rozwiązaną. Na pozór może wydawać się prosta, ponieważ jest na niej mało szczegółów, a kolory są zbliżone do siebie i nie rozpraszają. Okazuje się jednak, że kot, który ukrył się na nim, potrafi zmusić do ogromnego wytężenia wzroku. Czy już go widzisz? 

Zwróć uwagę na to, że ta zagadka zdecydowanie nie jest oczywista i oczekiwane jest kreatywne i nieszablonowe myślenie, które pomoże w odnalezieniu go. Szacuje się, że tylko jednemu na stu internautów udaje się ją rozwiązać.

Gdzie jest kot? Mamy odpowiedź na to pytanie

Ta zagadka wywołała ogromne poruszenie wśród internautów. Zapewne nie spodziewali się, że będzie ona aż tak trudna. Wielu z nich nie odnalazło kota, pomogła im w tym dopiero podpowiedź.

Jeśli udało Ci się go odnaleźć, to szczerze Ci gratulujemy, masz niezwykle błyskotliwy umysł i myślisz w sposób nieoczywisty. Jeśli jednak nie widzisz kota, nie przejmuj się - to jest naprawdę trudne. Pokażemy Ci, gdzie się ukrył. 

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że na obrazku widoczny jest nie sam kot, a jego kontur. Można powiedzieć, że znajduje się u swojej właścicielki na ramieniu. Czy teraz go widzisz?

Jeśli nadal obecność czworonoga nie jest dla Ciebie oczywista, zrób jeszcze jedna rzecz - odwróć obrazek o 90 stopni. Wtedy na pewno uda Ci się dostrzec kota. Jak widać, była to bardzo trudna zagadka.

Zrzut ekranu (1331)yf.jpg
Reddit.com
Tagi: zagadka