Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Małgorzata Kożuchowska nabija się ze śmierci Hanki Mostowiak w kartonach w nowym filmie! Zobaczcie zwiastun "Zołzy"
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 19.07.2022 14:23

Małgorzata Kożuchowska nabija się ze śmierci Hanki Mostowiak w kartonach w nowym filmie! Zobaczcie zwiastun "Zołzy"

Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska
fot. (fot. Maja Sos/Kino Świat/screen z youtube.com)

Małgorzata Kożuchowska gra główną rolę w nowym filmie "Zołza", w którym nabija się ze śmierci Hanki Mostowiak w kartonach. Produkcja to ironiczna autobiografia scenarzystki "M jak miłość" - Ilony Łpekowskiej.

Śmierć Hanki Mostowiak w kartonach

W 2011 roku cała Polska żyła pożegnaniem Małgorzaty Kożuchowskiej z "M jak miłość". Odcinek z jej śmiercią obejrzało przeszło 8 milionów widzów, a było co oglądać... Ostatnie chwile z życia Hanki Mostowiak były naprawdę spektakularne. Bohaterka umarła bowiem zderzając się z... kartonami!

Wówczas mówiło się o tym, że scena śmierci Hanki Mostowiak to zemsta scenarzystki "M jak miłość" Ilony Łepkowskiej za to, że dowiedziała się o odejściu Małgorzaty Kożuchowskiej z produkcji z mediów. Pozostaje nam tylko się domyślać, ile w tym prawdy.

Małgorzata Kożuchowska nabija się ze śmierci Hanki Mostowiak

Małgorzata Kożuchowska od samego początku wykazywała duży dystans do kuriozalnej sceny śmierci, a teraz, 11 lat później znów do niej wraca. Aktorka opublikowała zwiastun filmu "Zołza", w którym gra główną rolę. Produkcja to ironiczna autobiografia Ilony Łepkowskiej - nie mogło w niej więc zabraknąć nawiązania do "M jak miłość".

- Cała Polska płakała jak Hanka Mostowiak wpadła w kartony, a dzisiaj? Ktoś za nią tęskni? - słyszymy w zapowiedzi "Zołzy".

Co ciekawe, Małgorzata Kożuchowska debiutuje w filmie także w nowej roli - jest jego współproducentką. Sama przyznaje, że jest to spełnienie jej marzeń.

- Jestem podekscytowana zarówno tą historią, jak i moją nową rolą współproducentki! Myślałam o tym od lat, ale dopóki Ilona nie przysłała mi swojej książki z prośbą o rozważenie udziału w tym projekcie – od razu wiedziałam, że to jest petarda! I że chcę to robić! Zarówno jako odtwórczyni głównej roli, jak i współproducentka. Ta historia jest niesamowita dlatego, że splata zawodowe i prywatne losy – Ilony i moje. Jest tu i refleksja nad ciągłym życiem na świeczniku i cięty, autoironiczny, inteligentny humor. Nie mogę doczekać się reakcji widzów! Do zobaczenia w kinach!

Czy "Zołza" okaże się hitem? Trudno przewidzieć. Na pewno widzów do obejrzenia zachęci obsada (Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski), a także smaczki zza kulis świata seriali.

Artykuły polecane przez Goniec.pl;