Rozrywka.Goniec.pl

KAPIF

Magdalena Stępień nie wytrzymała, wytoczyła ciężkie działa i szykuje pozwy. "Będzie to nauczka dla innych"

7 Marca 2023

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Jakiś czas temu Magdalena Stępień padła ofiarą zmasowanego hejtu ze względu na wystawne życie i zbiórkę zorganizowaną na leczenie jej synka chorującego na nowotwór. Choć chłopiec ostatecznie zmarł, to celebrytka wciąż musi mierzyć się z zarzutami dotyczącymi zbiórki, którą założono na potrzeby ratowania życia małego Oliwiera.

Magdalena Stępień ma dość nienawistnych komentarzy

Magdalena Stępień żaliła się na hejt, z którym muszą zmagać się osoby "żyjące na świeczniku" i w końcu postanowiła zacząć działać. Celebrytka zapowiada konsekwencje prawne dla hejterów.

Przypomnijmy, że celebrytka na oczach całej Polski walczyła o zdrowie swojego synka Oliwiera, u którego zdiagnozowano rzadki nowotwór wątroby. Ponieważ nie mogła liczyć na pomoc ojca chłopca, postanowiła zorganizować zbiórkę na jego leczenie. Niestety jego życia nie udało się uratować i gwiazda "Top model " musiała nauczyć się żyć na nowo. Mimo że może liczyć na wiele wsparcia, to musi mierzyć się również z hejterami, którzy zarzucają jej między innymi to, że próbuje wybić się na śmierci dziecka.

Magdalena Stępień opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym zapowiedziała walkę z hejterami na drodze prawnej. Celebrytka miała dosyć negatywnych komentarzy, kiedy to opublikowała na życzenie internautów rozliczenie ze zbiórki na chorego synka. W najnowszym poście zaznaczyła, że skutki hejtu mogą być tragiczne.

- Hejt jest jednym z najbardziej negatywnych skutków rozpowszechniania komunikacji w mediach społecznościowych. Wiele osób uznaje internet za miejsce, w którym można bezkarnie i anonimowo nękać inne osoby. Efekty takiego podejścia widzimy wszyscy dookoła - social media przepełnione są wpisami publikowanymi przez ukrytych pod pseudonimem użytkowników, którym jedynym celem jest obrażanie innej osoby. Konsekwencje tych działań mogą być tragiczne, czego dowodem są liczne przypadki samobójstw wśród ofiar hejtu - napisała była partnerka Jakuba Rzeźniczaka .

Biedronka szokuje promocjami, jedna z nich obowiązuje tylko we wtorek 7 marca

Sensacja w Biedronce. Spojrzysz na paragon i będziesz zaskoczony, wydasz grosze

CZYTAJ DALEJ

Internauci regularnie atakują Magdalenę Stępień w sieci

Jakby śmierć synka nie była dla celebrytki dostateczną tragedią, internauci wciąż zarzucają jej, że zorganizowała zbiórkę na leczenie, choć zarówno ona, jak i ojciec chłopca, byli osobami majętnymi. Magdalena Stępień przyznała, że ostatnio doświadcza wiele hejtu, który dotyczy między innymi wspomnianej już wcześniej zbiórki i postanowiła podjąć kroki prawne.

- W ostatnim czasie również doświadczam wiele przypadków hejtu i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat zorganizowanej przeze mnie zbiórki, które inicjowane są przez jeden z takich profili. Część osób pisze, że osoby publiczne muszą być odporne na hejt i niejako powinny go akceptować wraz z uzyskaniem statusu osoby znanej szerszej publice. Ja się z tym nie zgadzam. Czym innym jest rzeczowa i uzasadniona krytyka oparta o merytoryczna argumenty, a czym innym jest bezpodstawne i bezcelowe nękanie innego człowieka. Innego człowieka, który tak, jak każdy z nas ma emocje i nie chce być bezpodstawnie pomawiany przez innych - kontynuowała modelka.

Magdalena Stępień postanowiła podjąć kroki prawne

W swoim poście celebrytka zaznaczyła, że w porozumieniu z jedną z kancelarii zamierza domagać się sprawiedliwości od jednego z profili, który regularnie nęka ją w sieci. Celebrytka zapowiedziała, że jeśli hejt pod jej adresem nie ustanie, będzie podejmowała kolejne kroki.

- Zdecydowałam się podjąć działania prawne w stosunku do jednego z profili, który w publikowanych treściach na temat mojej osoby (ale również na temat innych osób znanych szerszej społeczności) przekracza granica wolności słowa i narusza prawo. Wierzę w sprawne działanie wymiaru sprawiedliwości w tym zakresie i mam nadzieję, że będzie to nauczką dla innych hejterów, którzy powinni pamiętać, że w Internecie nie są bezkarni i anonimowi - zakończyła swój wpis Magdalena Stępień.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Tragedia w Małopolsce, nie żyje młody mężczyzna. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR

Tragedia w Małopolsce, nie żyje młody mężczyzna. Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR

CZYTAJ DALEJ
Grabarze kopali grób, gdy nagle natknęli się na dziwny przedmiot

Cmentarz na Śląsku wypełnił się służbami. Wszystko przez nietypowe znalezisko grabarzy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Magdalena Narożna zaskoczyła na Instagramie. Gwiazda pokazała się w samej bieliźnie
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Mikołaj Roznerski pokazał zdjęcie z synem. Fotografia robi furorę, fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Była żona Kamila Durczoka pokazała zdjęcie ze zmarłym mężem. Był na nim ktoś jeszcze
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Elżbieta Zapendowska uderzyła w festiwalu w Opolu. Padły mocne słowa. "Obciach"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Smutne wieści dla fanów Maryli Rodowicz. W ostatniej chwili odwołała koncert. Co się stało?
Czytaj więcej >

Gwiazdy

90-letnia mama Katarzyny Dowbor miała niedawno wypadek. Wiadomo jak się czuje
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Od najmłodszych lat zainteresowany głównie motoryzacją. Od kilkunastu lat codziennie sprawdzam co nowego w branży - od lat na bieżąco.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gwiazdy

Gwiazdy

Paulina Antoniak

58-letnia modelka w bikini. "Zdesperowana babcia". Jej odpowiedź jest hitem
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Paulina Antoniak

Natalia Szroeder zaśpiewała hit Kory. Widzowie nie zostawili na niej suchej nitki
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Żona Emiliana Kamińskiego ma ogromne problemy. Rozpaczliwie apeluje o pomoc
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Elżbieta Włodarska

Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała po pytaniu o byłego męża. Padły niecenzuralne słowa
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Michał Szpak był jak prawdziwa gwiazdą koncertu w Gdańsku. W pewnym momencie odpalił race
Czytaj więcej >
Gwiazdy

Kacper Kulpicki

Doda zaskoczyła na koncercie w Gdańsku. Chodzi o dobór repertuaru
Czytaj więcej >