Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Maciej Maleńczuk zdradził w Sopocie swoją tajemnicę. Odkrył karty z mrocznej przeszłości
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2023 23:34

Maciej Maleńczuk zdradził w Sopocie swoją tajemnicę. Odkrył karty z mrocznej przeszłości

Maciej Maleńczuk
Polsat

Jedną z ostatnich gwiazd, które w sobotę pojawiły się na scenie w Sopocie był Maciej Maleńczuk. Słynący z kontrowersji artysta również i tym razem zaskoczył publiczność, zdobywając się na szczere wyznanie. Tuż przed utworem “Ostatnia nocka” piosenkarz zdradził, że siedział w więzieniu. Poinformował także, co było bezpośrednią przyczyną jego trafienia za kratki.

Festiwal w Sopocie. Wielki jubileusz Macieja Maleńczuka

Maciej Maleńczuk od lat pojawia się na organizowanym przez Telewizję Polsat SuperHit Festiwalu, dlatego również i w tym roku nie mogło go zabraknąć.

Była ku temu zresztą wielka okazja, bo artysta zagrał specjalny, jubileuszowy koncert dla uczczenia 40-lecia swojej pracy. Nawet nie wiadomo, kiedy te wszystkie lata minęły.

Festiwal w Sopocie. Michał Szpak zaskoczył ubiorem. Trudno było oderwać wzrok

Maciej Maleńczuk zdradził, dlaczego był w więzieniu

Maciej Maleńczuk przez wielu, nie bez powodu, kojarzony jest jako jeden z najbardziej niepokornych polskich piosenkarzy. Jak wiadomo z jego biografii, już jako dziecko uczęszczał do kilku szkół podstawowych, a liceum zawodowego nie udało mu się dokończyć.

Później było jeszcze bardziej pod górkę, bo zanim zaczął parać się muzyką, popadł w poważnym konflikt z prawem. O tym ekscesie postanowił w końcu opowiedzieć publiczności w Operze Leśnej, przy okazji zapowiadania swojego utworu “Ostatnia nocka”.

Bez tytułu - 2023-05-27T233153.741.jpg
Źródło: Polsat

"Ostatnia nocka" piosenką o osadzonym

Śledzący występ piosenkarza w Sopocie dowiedzieli się właśnie dziś, że Maciej Maleńczuk w 1981 roku został skazany na dwa lata więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej. Karę odbywał po części w Gdańsku, a po części w Stargardzie. Gdy opuścił zakład karny, zajął się tworzeniem piosenek.

O tym etapie w swoim życiu wspomniał nieprzypadkowo, bowiem tekst “Ostatniej nocki” jest stylizowany na wyznanie osadzonego. Maleńczuk śpiewa m.in. że “mija ostatnia nocka w jego celi”, a on widzi jedynie światła lamp. W dalszej części hitu zapowiada też pewnej kobiecie, że rankiem stanie u jej bram, bo “wychodzi z więzienia”.

Źródło: Polsat