Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Maciej Kurzajewski odchodzi z TVP. Wydał specjalne oświadczenie
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 08.07.2024 15:51

Maciej Kurzajewski odchodzi z TVP. Wydał specjalne oświadczenie

Maciej Kurzajewski
Fot. KAPIF

Plotki okazały się jednak prawdą. Maciej Kurzajewski oficjalnie pożegnał się z TVP. W specjalnym poście na Instagramie poinformował, że po 30 latach pora na zmianę. Prezenter zapowiedział także, że czekają go nowe wyzwania.

Plotki o odejściu Kurzajewskiego z TVP nie cichły

Pierwsze plotki na temat ewentualnego odejścia Macieja Kurzajewskiego z TVP pojawiły się tuż po tym, gdy ten stracił posadę prowadzącego program “Pytanie na Śniadanie”. Dziennikarz jednak dalej pojawiał się w programach sportowych stacji, co wprowadzało wielu widzów w konsternację. Oliwy do ognia dolało także przejście jego partnerki i koleżanki z pracy, Katarzyny Cichopek, do konkurencyjnego Polsatu. Teraz okazało się, że plotki były prawdą i prezenter oficjalnie żegna się z publicznym nadawcą. 

Dramat Kasi Kowalskiej. "Nie czuje się już bezpiecznie we własnym domu"

Maciej Kurzajewski odchodzi z TVP

Maciej Kurzajewski związany był z TVP od niemal 30 lat. W najnowszym poście na Instagramie postanowił jednak oficjalnie ogłosić swoje odejście z anteny telewizji publicznej. Oprócz samej informacji na temat rezygnacji z dalszej współpracy dziennikarz wspomniał o swoich największych osiągnięciach i imprezach sportowych, w których miał okazję uczestniczyć. Przypomnijmy, że przez lata relacjonował on m.in. Igrzyska Olimpijskie, czy mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej.

Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Miałem wielki honor relacjonować największe wydarzenia sportowe: Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, zawody Pucharu Świata. Dziękuję mojemu Mentorowi Włodzimierzowi Szaranowiczowi, który zawsze mnie wspierał i dodawał odwagi w sięganiu po niemożliwe - napisał.

ZOBACZ: Magda Gessler otwarcie to przyznała, lubi "wprowadzać ludzi w błąd". Chodzi o jej wiek

Post opatrzony został trzema zdjęciami Kurzajewskiego, które pochodzą z jego telewizyjnych występów. Dziennikarz podziękował także wszystkim sportowcom oraz innym prezenterom, z którymi miał okazję przez lata współpracować.

Dziękuję wszystkim kolegom i koleżankom z redakcji, realizatorom, producentom, technikom - wszystkim, którzy przez te lata wspierali mnie swoją wiedzą i doświadczeniem - dodał.

Przed prezenterem kolejne zawodowe wyzwania

Poza kwestiami związanymi z przeszłością Maciej Kurzajewski postanowił nawiązać do swojej zawodowej przyszłości. Zwrócił on uwagę, że jego pasja do zawodu nie maleje i czeka na kolejne możliwości rozwoju swojej kariery. Można z tego wyczytać, że prezenter nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i całkiem możliwe, że już wkrótce będzie można go ponownie obserwować na telewizyjnym ekranie.

Choć czas płynie nieubłaganie, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do sportu pozostają niezmienne. Jestem wdzięczny za każdy dzień spędzony na antenie i z nadzieją patrzę w przyszłość, licząc na kolejne lata pełne inspirujących wyzwań. (…) Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota - napisał na Instagramie.

ZOBACZ: Wstydliwa wpadka Kamila Bednarka, wszystko na oczach fanów. Od razu to wychwycili

Zapowiedź nadchodzących wyzwań może mieć także związek z pojawiającymi się mediach doniesieniami na temat udziału dziennikarza w śniadaniówce “Halo, tu Polsat”. Ma on się w niej pojawić u boku Katarzyny Cichopek, z którą przez lata prowadził “Pytanie na Śniadanie”.

KAPIF_oryginal_K1188904F.jpg
Maciej Kurzajewski (2024). Fot. KAPIF