Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "M jak miłość". Nie żyje Wanda Wieszczycka-Nowisz. Aktorka miała 79 lat
Irmina Jach
Irmina Jach 13.10.2022 18:57

"M jak miłość". Nie żyje Wanda Wieszczycka-Nowisz. Aktorka miała 79 lat

znicz-noc-świece-iberion
Goniec

"M jak miłość". Nie żyje Wanda Wieszczycka-Nowisz. Przykrą informację przekazał Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Wdowa po Pawle Nowiszu, gwiazdorze serialu "Barwy szczęścia" miała 79 lat. Przyczyna zgonu nie jest znana.

- Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci śp. Wandy Wieszczyckiej-Nowisz, aktorki naszego Teatru w latach 1970-77. Na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy stworzyła szereg niezapomnianych kreacji, które na trwałe zapisały się w jego historii - czytamy.

"M jak miłość". Nie żyje Wanda Wieszczycka-Nowisz

Wanda Wieszczycka-Nowisz była znana polskim widzom m.in. dzięki występom w produkcjach: "150 na godzinę", "Zagrożenie", "Co dzień bliżej nieba", "Kochankowie mojej mamy", "Życie wewnętrzne", "Powrót wabiszczura" oraz "Ostatni dzwonek".

Gościnnie pojawiła się w telenoweli "M jak miłość". Najwięcej serca wkładała jednak w role sceniczne. Można było oglądać ją m.in. w "Balladynie", "Otellu", sztuce "Komu bije dzwon", "Barbarze Radziwiłłównej" oraz w przedstawieniu "Stara kobieta wysiaduje". Wanda Wieszczycka-Nowisz prywatnie była żoną Pawła Nowisza, aktora znanego Polakom przede wszystkim z serialu "Barwy Szczęścia". Gwiazdor odszedł w październiku ubiegłego roku. Spoczywa na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.