Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Lech Wałęsa przeszedł metamorfozę. Pochwalił się imponującym zarostem
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 27.09.2022 21:27

Lech Wałęsa przeszedł metamorfozę. Pochwalił się imponującym zarostem

Lech Wałęsa, fot. Jindřich Nosek (NoJin)/Wikimedia Commons
Jindřich Nosek (NoJin)/Wikimedia Commons

Lech Wałęsa zdecydował się na zmiany w wyglądzie swojego zarostu. Na zdjęciach z uroczystości wręczenia mu "Złotego Medalu za Zasługi dla Pojednania i Porozumienia między Narodami" zobaczyć można całkowicie nowy wąs byłego prezydenta!

Lech Wałęsa nie do poznania?

Ten wąs to dla niejednego wstrząs! Lech Wałęsa zaprezentował się w Berlinie z całkowicie odmienionym zarostem. Były polityk, który zdążył przyzwyczaić nas już do swojego tradycyjnego wyglądu, zdecydował się na małą rewolucję.

To bez wątpienia postać nietuzinkowa i niezwykle zasłużona dla naszej ojczyzny. Przywódca Solidarności, prezydent, a wreszcie jeden z polskich noblistów słynie z ciętego języka.

Lech Wałęsa nigdy nie ma skrupułów, by otwarcie mówić o tym, co mu się nie podoba. Stale krytykuje obecny rząd i robi to z iście sarmacką zaciekłością. Być może dlatego właśnie postanowił nieco upodobnić się XVII-wiecznej szlachty.

Do tej pory wąs byłego prezydenta sięgał do linii ust. Teraz ta granica została przekroczona i to znacząco! Na najnowszych zdjęciach widać wyraźnie długi biały zarost bohatera Solidarności.

Sarmacka iskra

W poniedziałek Lech Wałęsa wizytował w Berlinie, gdzie uczestniczył w uroczystości Unii Seniorów CDU. Wręczono mu wówczas "Złoty Medal za Zasługi dla Pojednania i Porozumienia między Narodami".

Przemowę dotyczącą noblisty wygłosił wieloletni przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble. W swojej wypowiedzi przekonywał, jak wielki rolę odegrał Polak w drodze do zakończenia zimnej wojny.

Lech Wałęsa przyjął odznaczenie z honorem, jakiego nie powstydziłby się sarmata. Nowy zarost dawnego przywódcy Solidarności z pewnością dodawał mu pewności siebie i wskazywał na dumę z pochodzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl