Rozrywka.Goniec.pl

Jindřich Nosek (NoJin)/Wikimedia Commons

Lech Wałęsa przeszedł metamorfozę. Pochwalił się imponującym zarostem

27 Września 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Lech Wałęsa zdecydował się na zmiany w wyglądzie swojego zarostu. Na zdjęciach z uroczystości wręczenia mu "Złotego Medalu za Zasługi dla Pojednania i Porozumienia między Narodami" zobaczyć można całkowicie nowy wąs byłego prezydenta!

Lech Wałęsa nie do poznania?

Ten wąs to dla niejednego wstrząs! Lech Wałęsa zaprezentował się w Berlinie z całkowicie odmienionym zarostem. Były polityk, który zdążył przyzwyczaić nas już do swojego tradycyjnego wyglądu, zdecydował się na małą rewolucję.

To bez wątpienia postać nietuzinkowa i niezwykle zasłużona dla naszej ojczyzny. Przywódca Solidarności, prezydent, a wreszcie jeden z polskich noblistów słynie z ciętego języka.

Lech Wałęsa nigdy nie ma skrupułów, by otwarcie mówić o tym, co mu się nie podoba. Stale krytykuje obecny rząd i robi to z iście sarmacką zaciekłością. Być może dlatego właśnie postanowił nieco upodobnić się XVII-wiecznej szlachty.

Do tej pory wąs byłego prezydenta sięgał do linii ust. Teraz ta granica została przekroczona i to znacząco! Na najnowszych zdjęciach widać wyraźnie długi biały zarost bohatera Solidarności.

Sarmacka iskra

W poniedziałek Lech Wałęsa wizytował w Berlinie, gdzie uczestniczył w uroczystości Unii Seniorów CDU. Wręczono mu wówczas "Złoty Medal za Zasługi dla Pojednania i Porozumienia między Narodami".

Przemowę dotyczącą noblisty wygłosił wieloletni przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble. W swojej wypowiedzi przekonywał, jak wielki rolę odegrał Polak w drodze do zakończenia zimnej wojny.

Lech Wałęsa przyjął odznaczenie z honorem, jakiego nie powstydziłby się sarmata. Nowy zarost dawnego przywódcy Solidarności z pewnością dodawał mu pewności siebie i wskazywał na dumę z pochodzenia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Jonathan Majors został aresztowany. Miał uderzyć i dusić kobietę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jacek Murański po raz pierwszy od śmierci syna pojawił się przed kamerami. Uwagę przykuwa jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje aktor "Czterech pancernych i psa". Tragiczne informacje, zginął w pożarze domu
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anna Dymna była bliska śmierci. Uratował ją cud, lekarze nie dawali jej żadnych szans
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Córka Kurskich skończyła dwa lata. Nieoczekiwana podróż malca, Joanna Kurska zamieściła zdjęcia
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje syn znanego muzyka. Gwiazdor wydał łamiące serce oświadczenie
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Redaktor portalu Goniec.pl. Przez lata związany byłem z lokalnymi rozgłośniami radiowymi, gdzie udzielałem się jako prezenter i dziennikarz. Od 2020 r. pełniłem funkcję redaktora portali WTV i Wawa Info. Z wykształcenia jestem polonistą i filmoznawcą. Moje hobby to przede wszystkim kino - to dobre i to złe. Współpracuję z magazynem "Netfilm". Jestem szaleńczo zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]