Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Lech Kaczyński był wykładowcą Jolanty Kwaśniewskiej. "Pamiętał nazwiska moich wszystkich kolegów"
Monika Majko
Monika Majko 07.06.2021 22:42

Lech Kaczyński był wykładowcą Jolanty Kwaśniewskiej. "Pamiętał nazwiska moich wszystkich kolegów"

Jolanta Kwaśniewska Lech Kaczyński
Pawel Wodzynski/East News By hancellery of the President of the Republic of Poland - Official website of the President of Poland, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31103671

Niewiele osób wiedziało, co łączyło Jolantę Kwaśniewską i Lecha Kaczyńskiego. Po latach była pierwsza dama wspomniała w jednym z wywiadów tragicznie zmarłego prezydenta Polski.

Jolanta Kwaśniewska wspomniała Lecha Kaczyńskiego

Żona Aleksandra Kwaśniewskiego jest absolwentką wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Po latach Jolanta Kwaśniewska wyznała, że jednym z jej wykładowców akademickich był tragicznie zmarły w 2010 roku Lech Kaczyński.

Jak wspomniała kilka lat temu Jolanta Kwaśniewska w programie „Kropka nad i” na antenie stacji TVN 24, podczas pierwszego spotkania z Lechem Kaczyńskim w pałacu prezydenckim wspominali czas spędzony na uniwersytecie.

- Pan prezydent Lech Kaczyński miał wyjątkowo dobrą pamięć. Pamiętał nazwiska moich wszystkich kolegów. Byłam bardzo zdziwiona - wyznała Jolanta Kwaśniewska.

Lech Kaczyński wykładał wówczas na Uniwersytecie Gdańskim prawo pracy. Jolanta Kwaśniewska wielkim szacunkiem darzyła również żonę swojego byłego nauczyciela akademickiego, Marię Kaczyńską.

Jak wspomniała w wywiadzie, była ona „miłym, ciepłym człowiekiem”, jednak potrafiła również surowo ocenić działania swojego męża i karcącym wzrokiem sprawić, że natychmiast się prostował i poprawiał.

Jolanta Kwaśniewska zdradziła, co myślała o matce Kaczyńskich

Jolanta Kwaśniewska miała również okazję poznać matkę Lecha oraz Jarosława Kaczyńskich. Była pierwsza dama od razu zauważyła, że pani Jadwiga jest bardzo podobna do Marii Kaczyńskiej.

- Dwie silne kobiety miał koło siebie prezydent Kaczyński - podkreśliła Jolanta Kwaśniewska.

W tym samym wywiadzie Jolanta Kwaśniewska wróciła pamięcią również do swoich lotów rządowym samolotem. Z relacji byłej pierwszej damy wynika, że najgorzej wspomina ona lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

To właśnie w drodze do Smoleńska doszło do katastrofy polskiego samolotu rządowego, na którego pokładzie znajdowali się m.in. Maria i Lech Kaczyńscy. W tragedii zginęło wówczas łącznie 96 osób, w tym głowa państwa i przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Super Express