Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Książę William napisze książkę? Brytyjczycy już zacierają ręce
Paulina Antoniak
Paulina Antoniak 05.06.2023 14:37

Książę William napisze książkę? Brytyjczycy już zacierają ręce

książę William
Michal Zebrowski/East News, John McNamara / Splash News/EAST NEWS

W mediach zaczęły krążyć pogłoski, że książę William wyda własną książkę. Czy przebije popularność “Spare” autorstwa jego brata? Być może William pozazdrościł sukcesu Harry’emu i zamierza opowiedzieć o kulisach królewskich kręgów po swojemu? Jakie sekrety tym razem wyjdą na jaw? Czy światło dzienne ujrzą nowe tajemnice rodziny królewskiej?

Czy książę William napisze książkę?

Zgodnie z królewskimi zasadami i obyczajami William przejmie tron po swoim ojcu, Karolu III. Prawdopodobnie nie nastąpi to jeszcze w niedalekiej przyszłości, ale książę Walii musi być na to przygotowany. Nigdy do tej pory nie poruszał problemów niewygodnych dla swojej rodziny, ale być może to się zmieni. Pogłoska o napisaniu przez niego książki już ruszyła w świat i wieść zatacza kolejne kręgi, wzbudzając mnóstwo pytań i spekulacji.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Życie księcia Williama nie jest usłane różami

Książę William od najmłodszych lat jest przygotowywany do roli przyszłego następcy tronu. Uczono go posłuszeństwa, rozwagi i nakładano szereg różnych ograniczeń, które nie dotyczą zwykłych ludzi. Protokół królewski rządzi się swoimi prawami, zatem członkowie jego rodu funkcjonują zupełnie inaczej niż zdecydowana większość społeczeństwa. Każdy najmniejszy ruch księcia jest brany pod lupę i rozkładany na czynniki pierwsze. Kontrolowany jest każdy gest, każde słowo, każde zachowanie. Drobne uchybienie i zboczenie z drogi, jaką przykazuje protokół, może zostać uznane za skandal. Z całą pewnością takie życie nie należy do najłatwiejszych, dlatego w pewnym momencie jego brat, Harry, nie wytrzymał i wyłamał się z królewskich przykazów. Czyżby William mu pozazdrościł? Czy powtórzy los brata, a książka będzie pierwszym ku temu krokiem?

Czy wyjdą na jaw kolejne skandale?

Ciekawe, czy książę William ma taki sam talent pisarski jak jego młodszy brat. Czy zamierza wypuścić na światło dzienne jakieś nowe sensacje? Ci, którzy na to liczyli, mogą się wielce rozczarować. Portal “New Idea” właśnie zdradził informacje na temat wydawnictwa.

Książka ma nosić tytuł The Earthshot Prize: A Handbook for Dreamers and Thinkers: Solutions to Repair our Planet (Nagroda Earthshot: Podręcznik dla marzycieli i myślicieli: rozwiązania naprawy naszej planety) i ukazać się 12 października 2023 roku. Jej głównymi autorami będą  Colin Butfield i Jonnie Hughes, Sir David Attenborough, aktorka Shailene Woodley oraz była sekretarzyni wykonawcza Ramowej konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu, Christiana Figueres.

Jest odpowiedź na spekulacje i pogłoski

Co zatem wspólnego z publikacją ma książę William? – oto zasadnicze pytanie. Otóż napisze on przedmowę do wspomnianej książki. - Stworzyliśmy ten podręcznik, aby dać młodym ludziom narzędzia potrzebne do dokonania prawdziwych, znaczących zmian na naszej planecie. Mamy nadzieję, że książka zachęci młodych marzycieli do bycia upartymi optymistami, z odpornym na krytykę, pozytywnym nastawieniem i przekonaniem, że zmiany, które wprowadzą, będą mogły ostatecznie ulepszyć świat dla wszystkich – napisały zaangażowane w projekt osoby.

Źródło: New Idea