Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Książę Harry został pozbawiony pagonów z inicjałami Elżbiety II. To decyzja króla?
Irmina Jach
Irmina Jach 18.09.2022 17:55

Książę Harry został pozbawiony pagonów z inicjałami Elżbiety II. To decyzja króla?

Książę Harry nie mógł mieć na pagonach inicjałów babci
IAN VOGLER/AFP/East News

Książę Harry, wraz z pozostałymi dziećmi i wnukami Elżbiety II, czuwał w sobotę przy trumnie monarchini. Zgodnie z życzeniem króla Karola III, zbuntowany monarcha włożył nie garnitur, a wojskowy mundur. Co ciekawe, na pagonach nie było inicjałów królowej.

Po wyprowadzce z Wielkiej Brytanii i zrzeknięciu się obowiązków oficjalnego członka rodziny królewskiej, książę Harry został pozbawiony przywileju noszenia munduru. Król Karol III zezwolił jednak synowi na włożenie go na czas czuwania przy trumnie zmarłej królowej. Podejrzewa się, że monarcha chciał tym samym wyrazić szacunek dla Elżbiety II.

Książę Harry został ukarany za "Megxit"? Księciu Andrzejowi uszły na sucho gorsze rzeczy

Na zdjęciach z czuwania nietrudno zauważyć, że książę Harry, jako jedyny członek rodziny królewskiej, nie miał na pagonach inicjałów babci. Co ciekawe, takiego przywileju nie pozbawiono zamieszanego w aferę obyczajową księcia Andrzeja.

Książę Andrzej
Książę Andrzej podczas czuwania przy trumnie Elżbiety II

Książę Andrzej, nazywany przez brytyjską prasę "bękartem rodziny królewskiej", nie bierze udziału w spotkaniach z poddanymi. Nie nie pozwolono mu także nosić wojskowego munduru podczas uroczystych procesji w Edynburgu i Londynie. Czuwanie było wyjątkiem.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku w nowojorskim sądzie został złożony pozew przeciwko synowi Elżbiety II. Virginia Giuffre zarzuciła księciu, że molestował ją seksualnie, gdy miała zaledwie 17 lat. Sprawa zakończyła się ugodą, ale w 2022 roku książę Andrzej stracił tytuł Jego Królewskiej Wysokości. Pałac poinformował również, że skompromitowany monarcha nie będzie pełnił żadnych funkcji publicznych.

Książę Harry "jest zdruzgotany"

"The Sunday Times" donosi, że książę Harry nie był zachwycony, gdy zauważył, że inicjały królowej zniknęły z jego munduru. - Jest załamany. Usunięcie inicjałów babci było celowe - ujawniła w rozmowie z tabloidem osoba z bliskiego otoczenia monarchy.

Król Karol III podobno nie był w stanie powstrzymać żalu i postanowił dać młodszemu synowi nauczkę za to, jak wraz z żoną potraktowali rodzinę królewską. Można podejrzewać, że król poczuł się urażony przede wszystkim kompromitującymi dwór wywiadami i podcastem, w którym Meghan Markle otwarcie wyraża swoją niechęć do rodziny męża.

- Król Karol chciał mu w ten sposób pokazać miejsce w szeregu. Harry nie stoi już pośród równych sobie - donosi informator. Znawcy protokołu uważają, że decyzja Karola III jest zasadna - w momencie "Megxitu" książę Harry stał się bowiem osobą prywatną.

Książę Harry został pozbawiony pagonów z inicjałami babci
Książę Harry został pozbawiony pagonów z inicjałami babci

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: The Sunday Times